Melstis – į druskos katedrą po žeme

Autorius: Kelionių manija , 2011, Sausio 04d.

Kolumbijoje, prie Zipakiros miesto esančiose druskos kasyklose, maždaug 200 metrų po žeme įrengti Katalikų bažnyčios maldos namai. Ir ne šiaip sau maldos namai, o visa katedra! Ši įspūdinga katedra, Catedral de Sal de Zipaquirá, traukia ne tik maldininkus-piligrimus, bet ir eilinius turistus.

Nors ši požeminė bažnyčia oficialiai ir vadinama katedra, vis tik, šis pavadinimas matyt labiau skirtas turistams vilioti, kadangi čia tikrai nerasite priskirto katalikų vyskupo.

Katedros vidus išskaptuotas ne tik iš akmens druskos: kai kurios detalės bei skulptūros yra iškaltos iš marmuro. Beje, druska šioje vietovėje buvo kasama jau nuo V a. pr. Kr.

zipakiros-druskos-katedra2.jpg

 

Pirmoji katedra buvo įrengta šeštajame XX a. dešimtmetyje, tačiau jau iki tol čia dirbę kasyklų darbininkai turėjo įsirengę nedidelę koplyčią. Katedra buvusi 120 m ilgio ir joje vienu metu galėjo tilpti apie 8 000 žmonių. Tačiau 1990 m. ši senoji katedra buvo uždaryta saugumo sumetimais. 1995 m. buvo atidaryta nauja moderni katedra, kuri laikoma Kolumbijos moderniosios architektūros perlu.

zipakiros-druskos-katedra3.jpg

 

Ši druskos katedra – tik viena iš lankytinų vietų Kolumbijos Druskos parke, kuriame taipogi įsikūręs Kalnakasybos, mineralogijos ir geologijos muziejus.

zipakiros-druskos-katedra4.jpg

 

Vietovė nuo Kolumbijos sostinės Bogotos nutolusi apie 50 km į šiaurę. Netoli Zipakiros yra El Abra archeologinė vietovė, žinoma kaip viena iš seniausių gyvenviečių Amerikoje, kurioje žmonių pėdsakų aptinkama iš maždaug 12 000 m. pr. Kr. laikotarpio.

zipakiros-druskos-katedra5.jpg