Klimatas

Kelioniumanija.lt

Kroatijos klimatas dėl ypatingos geografinės padėties yra įvairus. Čia išskiriamos 3 klimato zonos: Viduržemio pajūrio, vidutinis žemyninis ir kalnų. Viduržemio pajūrio (Adrijos jūros pakrantėje ir Dinarų salyne) zonoje vyrauja subtropinis klimatas. Vasaros čia karštos, sausos, tuo tarpu žiemos – vėsios bei lietingos. Vidutinė karščiausių mėnesių – liepos ir rugpjūčio – oro temperatūra +24 laipsniai Celsijaus. Vasarą dienomis dažnai oras įšyla iki +30 laipsnių, žiemą +12 laipsnių šilumos. Kritulių kiekis yra palyginti didelis, palyja ir vasarą (trumpi ir smarkūs perkūnijų lydimi lietūs). Tačiau žiema labai lietinga.

Žemynėje Kroatijos dalyje vasaros karštos ir drėgnos, dažnai pasitaiko liūtys. Vidutinė dienos oro temperatūra liepą +25 laipsniai Celsijaus. Žiemos palyginti šaltos, dažnai pasitaiko šlapdriba bei sniegas, oro temperatūra – apie 0 laipsnių Celsijaus.

Kalnų vietovėse kritulių kiekiai taip pat dideli, žiemą gausu sniego.

Kroatijos klimatas palankus įvairioms poilsio rūšims: žiemą kalnuose galima slidinėti, o vasarą poilsiautojų prisipildo Adrijos jūros pakrantės. Vandens temperatūra čia būna apie +27 laipsnius (liepos mėn.).