Kelioniumanija.lt

Adrijos magistralė (kr. Jadranska magistrala) vingiuoja palei raižytą Adrijos jūros pakrantę per visą Kroatiją (kelio Nr. D8) nuo Slovėnijos iki Juodkalnijos, iš viso apie 640 km.

Nors ir pavadintas magistrale, tačiau iš tiesų tai yra gana ramus dviejų juostų kelias. Tiesa, ties Splitu eismas kiek intensyvesnis. Tačiau likusioje kelio dalyje galima važiuojant mėgautis nepakartojamais pakrančių vaizdais, ties pakrantėmis sutūpusiomis salelėmis bei raudonais stogais pasipuošusiais pakrančių miestukais.

Dar visai neseniai šis kelias buvo vienintelis, jungęs Adrijos pakrantės miestus ir miestelius, tačiau dabar jau yra nutiestos autstrados, pagrindinės iš jų yra A6 ir A1, kuriomis atstumą, be abejo, įveiksite greičiau, tačiau nepamatydami mažųjų pakrantės miestukų grožio. Be to, važiuojant šiuo keliu vienoje pusėje visuomet prieš akis plyti ryškiai žydra Adrijos jūra su pakrantėje išsibarsčiusiomis salomis.

Tačiau kartu senoji Adrijos magistralė yra ir kur kas labiau pavojinga, čia apstu staigių posūkių, yra serpantinų, itins stačių šlaitų. 
 

Kelionių idėjos