Kelioniumanija.lt

Brijunų (Brijuni) nacionalinis parkas įkurtas Kroatijos Brijunų salyne, kuris driekiasi ties Istrijos pusiasaliu. Į šį 1983 m. įkurtą parką patekti galima plaukiant iš Fažana (Fasana) miestelio.

Romėnų laikais salose savo vilas buvo įkūrę turtingi romėnai. Brijunų salyną sudaro 14 salų, tačiau turistai gali patekti tik į dvi iš jų – Didijį Brijuną ir Mažąjį Brijuną.

Salų augmenija itin vešli, čia gyvena ne tik vietiniai gyvūnai (danielių, stirnų, muflonų, kiškių, įvairių rūšių paukščių), bet ir apgyvendintos kai kurių egzotiškų gyvūnų rūšys.

Didžiojo Brijuno saloje galima apžiūrėti romėnų vilos griuvėsius, Bizantiškos pilies griuvėsius, Venecijos laikų Baltąją vilą. Tai pat saloje įkurtas muziejus, kuriame galima susipažinti su archeologiniais šios salos radiniais.

Brijunų nacionalinis parkas taip pat žymus ir tuo, jog čia aptikti išlikę dinozaurų pėdsakai. Net keliose salų vietose yra aptikta per 200 šių priešistorinių gyvūnų pėdsakų. Pavyzdžiui, vien Ploče vietovėje yra išlikę apie 60 pėdsakų, kuriuos, manoma, paliko dvikojai 3-4 ilgio dinozaurai.

Įspūdingo grožio salas savo vasaros rezidencijai buvo išsirinkęs ir buvusios Jugoslavijos prezidentas J.Tito. 

Nacionaliniame parke automobilių transportas yra draudžiamas, tačiau galima išsinuomoti golfo elektromobilius arba dviračius.