Kelioniumanija.lt

Gražiausia Kroatijos upe vadinama Krka, kurios vardu pavadintas nacionalinis parkas, savo vandenis kalkakmenio tarpekliais į Adrijos jūrą plukdo 75 km Dalmatijos regione. Šios upės žemupyje ir vidurupyje yra net septynios grupės įspūdingų krioklių, kurių bendras kritimo aukštis viršija 240 m. Krka upėje yra įrengtos specialios maudyklės, kuriose tiesiog krioklių pašonėje gali turkštis visi panorėję.

Vieni įspūdingiausių Krka nacionaliniame parke – tai Skradinski Buk kriokliai. Įveikęs 17 travertino terasų, išsidėsčiusių 400 m ilgio atkarpoje, upės vanduo čia krenta iš daugiau nei 37 m aukščio. Šie kriokliai laikomi gražiausiais kalcio karbonato kriokliais visoje Europoje.

Krka nacionalinis parkas stebina ne tik vandens stebuklais, čia taipogi gyvena per 200 rūšių paukščių, o miškuose knibžda net 18 rūšių šikšnosparnių.

Be gamtos grožybių Krka nacionaliniame parke galima aplankyti ir autentiškus vandens malūnus, kurie būdavo naudojami įvairiems buities darbams – grūdų malimui, skalbimui. Čia taipogi įkurtas technikos muziejus, įrengtas buvusiame hidroelektrinės pastate. Nacionalinio parko ribose išlikę keletas 14 a. tvirtovių ar jų griuvėsių.

Norint apsilankyti Krka nacionaliniame parke, reiktų vykti iki Skradino arba Luzovaco, kur galima įsigyti parko lankytojo bilietą. Parko viduje kursuoja autobusai, kuriais galima pasiekti norimą parko vietą. Čia taipogi siūlomos įvairios ekskursijos – laiveliais galima plaukti iki Visovaco salos, kurioje įsikūręs 14 a. stačiatikių vienuolynas, taip pat siūloma plaukti iki Roški Slap krioklių. Į Krka nacionalinį parką taip pat galima patekti ir ties Roški Slap kriokliais.

 

Svarbiausios lankytinos vietos Krka nacionaliniame parke:

  • Skradinski buk – tai travertino kaskados, sudarančios ilgiausią Krka nacionalinio parko krioklį
  • Roški slap – tai plačiuoju pramintas krioklys, kurio vanduo krenta iš 22 m aukščio, krioklį sudaro daugybė kaskadų ir travertino terasų.
  • Visovac sala – mažytėje saloje įsikūręs pranciškonų vienuolynas.
  • Krka vienuolynas 
  • Burnum amfiteatras – senovės romėnų karinės stovyklos liekanos.
  • Manojlovac slap – krioklys, esantis netoli Burnum archeologinės vietovės.
  • Skradin – vietovė, kurioje įsikūręs Krka nacionalinio parko lankytojų centras. 

 

Krka nacionalinio parko lankymas:

  • Įėjimas į parką kainuoja priklausomai nuo sezono. Vasaros mėnesiais ir rugsėjį bilietai suaugusiems yra brangiausi – 110 KUN.