Kelioniumanija.lt

Dubrovnikas – tai vienas gražiausių Kroatijos miestų, įsikūręs Adrijos jūros pakrantėje ir garsėjantis svetingumu bei tvirtomis miesto sienomis. Dubrovnikas taip pat garsėja itin spalvinga miesto praeitimi.

Graikai, įkūrę miestą, pavadino jį Ragusium. Kurortu Dubrovnikas tapo jau 7 amžiuje, o 12 a. miestas pateko venecijiečių įtakon, vėliau atiteko Vengrijai, Osmanų imperijai. 1667 m. žemės drebėjimas beveik sugriovė klestintį miestą.

Dubrovniko senamiestis yra saugomas UNESCO.

Dubrovniką pastaraisiais metais itin išgarsino populiarus TV serialas „Sostų karai“, kurio dalis buvo filmuojama tarp istorinių Dubrovniko sienų.

 

Lankytinos vietos Dubrovnike:

 

Miesto sienos

Miesto sienos (Gradske Zidine) – išlikę nuo 10 a. Bendras sienų ilgis – 1940 m., aukštis – iki 25 m., o plotis kai kuriose vietose siekia 6 m. Ant šios sienos galima ne tik pasivaikščioti, bet ir pasigrožėti raudonais Dubrovniko senamiesčio stogais – iš visų pusių! Bene žymiausias Dubrovniko sienų bokštas – Minčetos gynybinis bokštas su šaudymo angomis. Nuo bokšto atsiveria puiki miesto panorama ir vaizdas į Adrijos jūrą.

 

Stradunas

Tai yra pagrindinė miesto gatvė, kur šiuo metu įsikūrę daugybė parduotuvių.

 

Pranciškonų vienuolynas

14 a. vienuolyne šiuo metu įrengtas Pranciškonų muziejus, kuriame sukaupta bažnytinės dailės kūrinių kolekcija, taip pat vertinga biblioteka. Vienuolyno kieme išlikusi senoji Dubrovniko vaistinė, įkurta 14 a. pradžioje. Teigiama, jog ji yra seniausia Europoje.

 

Dominikonų vienuolynas

14 a. vienuolyne veikia Dominikonų muziejus, supažindinantis lankytojus su vadinamosios Dubrovniko mokyklos kūriniais.

 

Katedra

Baroko stiliaus katedra statyta po 1667 m. miestą apgriovusio žemės drebėjimo. Šalia Katedros įsikūręs Katedros lobynas, kuriame sukaupta nemažai relikvijų, bažnytinių aukso ir sidabro dirbinių.

 

Didysis Onofrio fontanas

Šį fontaną rasite praėję pro Pilės vartus – akmens tiltą, vedantį į senamiestį. Fontaną 15 a. pastatė Neapolio architektas Onofrio de la Cava, tačiau iki šių dienų išliko tik pirmasis iš dviejų statinio, skirto vandens tiekimui mieste, aukštų.
Kitos lankytinos vietos

Pločo vartai – tai vartai, vedantys į nedidelį uostą pro įspūdingą akmens tiltą. Šv. Jono fortas – šiuo metu šiame gynybiniame pastate įrengtas Jūreivystės muziejus ir miesto Akvariumas. Rektoriaus rūmai – aukščiausios miesto valdžios susitikimų vieta.