Kelioniumanija.lt

Opatija – kurortinis miestas Kvarnero įlankoje, iškilęs aplink 14 a. statytą vienuolyną, kuriame šiuo metu stovi Šv. Jokūbo bažnyčia.

Kurorto istorija prasidėjo nuo Villa Angiolina, kuri nuo 19 a. buvo Austrijos-Vengrijos imperatorių poilsiavietė. Šią vilą galima išvysti jaukiame Opatijos parke.

Opatijos kurortas yra vienas prabangiausių ir žinomiausių šiame Kroatijos regione. Poilsiautojai čia atvyksta pasimėgauti saulės voniomis ir tyru Adrijos jūros vandeniu akmenuotose įlankėlėse, išsibarsčiusiose palei 12 km ilgio taką, besidriekiantį pakrante. Šis takas, pavadintas „Lungo Mare“, yra idealus romantiškiems pasivaikščiojimams palei pulsuojančią turkio spalvos Adrijos jūrą. Greta jo išsidėstę jachtų prieplaukos, restoranai, nedideli uolėti paplūdimiai. O vakarais galima pasigrožėti Kvarnerio įlankos ir greta įsikūrusios Rijekos žiburiais.

Netoliese esančių kalnų dėka kurorto klimato sąlygos yra itin patrauklios poilsiui.

Opatija, įsikūrusi kalno šlaite ir pasislėpusi lauramedžių šešėliuose. Vis dėlto, dar daugiau šių kilniųjų medžių išvysite netoliese esančiame Lovrano kurorte. Jau pats viduramžių miestelio pavadinimas, kuris išvertus į lietuvių kalbą reiškia lauramedį, išduoda, kad šis medis čia yra svarbiausias augalas.