Kelioniumanija.lt

Rovinjas (RovinjRovigno) – vienas fotogeniškiausių miestų Kroatijos pakrantėje. Tai buvęs romėnų uostas, vėliau valdytas bizantiečių, frankų, venecijiečių. Miestas įsikūręs nedideliame pusiasalyje, kurį iš trijų pusių supa žydri Adrijos jūros vandenys. Rovinjas įsitaisęs vakarinėje Istrijos pusiasalio pusėje.

Šioje vietoje, kur dabar yra Rovinjas, dar gerokai prieš pasirodant romėnams, buvo įsikūrę ilyrų gentys. Anuomet miestas buvo įsitaisęs nedidelėje salelėje, Mons Albanus, prie pat Kroatijos krantų, tačiau 18 a. salelė buvo sujungta su žemynine dalimi.

Miesto istorinės įžymybės – Balbi arka (senoviniai miesto vartai, 17 a.), laikrodžio bokštas (menantis vėlyvąjį renesansą, iškilęs 17 a.). Rovinją juosianti miesto gynybinė siena buvo pastatyta dar 7 amžiuje, patekti į miestą buvo galima pro 7 vartus, iš kurių treji išlikę iki šių dienų.

Senamiesčio centre, ant kalvos baltuoja Šv. Eufemijos katedra, statyta ankstyvosios krikščionybės laikais, vėliau perstatyta. Iki šios bažnyčios veda tankus siaurų senamiesčio gatvelių labirintas. Bažnyčios bokštas matosi iš tolo ir formuoja idilišką Rovinjo panaramą. 60 m aukščio bokšto viršūnėje stovi Šv.Eufemijos statula.

Arkadoje įsikūrusiame miesto muziejuje eksponuojami Venecijos laikų ir šiuolaikinių kroatų dailininkų darbai. Pagrinindinis Rovinjo turizmo sezonas yra gegužės-rugsėjo mėnesiai.

Rovinjas nuo kito populiaraus turistų lankomo miesto Pulos įsikūręs maždaug už 40 km.