Kelioniumanija.lt

Korčula – viena didžiausių Adrijos jūros salų Kroatijos pakrantėje, priklausanti Dalmatijos salynui. Korčula yra mėgstama poilsiautojų dėl smėlio paplūdimių. Be to, čia galima pasigėrėti išties nuostabiais skardžiais. Vis tik, trys pagrindiniai dalykai, kuriais garsėja ši sala, yra Korčulos miestas, viduramžių keliautojas Marco Polo ir Moreška, arba „kardų šokis“

Sala yra apie 47 km ilgio ir vidutiniškai 7-8 km pločio. Nuo žemyninės Kroatijos pakrantės Korčulos salą skiria Pelješaco sąsmauka. Korčulos saloje iš viso gyvena apie 16 tūkst. gyventojų. 

Antikos laikais sala buvo vadinama Juodąja sala, nes joje plytėjo tamsiai žali pušynai ir ąžuolynai, o ir iki šių dienų salos žemė yra itin derlinga, čia auginami vaizmedžiai, daržovės, alyvmedžių giraitės bei vynuogynai.

Korčulos miestas apsuptas 13 a. statytos gynybinės sienos. Miesto puošmena – gotikinė Šv. Morkaus katedra. Korčulos senamiesčio išplanavimas, pažvelgus iš viršaus, yra taisyklingas ir primena žuvies skeletą – taip užtikrinamas natūralus siaurų gatvelių vėdinimas karštomis vasaros dienomis.

Manoma, jog Korčuloje gimė žymus Viduramžių keliautojas Marco Polo, tačiau ši versija nėra patvirtinta. Nepaisant to, Korčuloje yra įkurtas Marco Polo namas, kuriame eksponuojama medžiaga, susijusi su šio keliautojo klajonėmis po Aziją.

Korčuloje kasmet vyksta viena iš didžiausių Kroatų liaudies švenčių – Moreška, arba „kardų šokis“. Tradiciškai ši riterių šventė švenčiama liepos 27 d., tačiau visą vasarą kiekvieną ketvirtadienį galima išvysti specialiai turistams rengiamą šventę.

Didžiausias Korčulos salos miestelis – tai Vela Luka, kuris įsikūręs salos vakaruose ties dailia įlanka. Išvertus iš kroatų kalbos, Vela Luka reiškia didysis uostas.

Korčulos salos klimatas yra Viduržemio jūros, čia vidutinė liepos mėnesio temperatūra sudaro apie +27 laipsnius šilumos, o sausio – apie +10 laispnių C. 

Korčulą galima pasiekti plaukiant keltais iš Dubrovniko, Zadaro, Splito, Rijekos ar kitų Kroatijos uostų. 

Kelionių idėjos