Kuba

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Kubos Respublika

Regionas

Centrinė Amerika / Karibai

Sostinė

Havana

Didžiausi miestai

Santiago de Cuba, Camaguey, Holguin, Guantanamo, Santa Clara

Šalis garsėja

paplūdimiais, puikiomis vietomis nardyti, romu, cigarais, šokiais

Plotas

110 860 kv. km.

Gyventojų skaičius

11,4 mln.

Kalba

Ispanų

Pinigai

Kubos pesas (CUP)

Informacija apie šalį

Kubos respublika yra salų valstybė, įsikūrusi tarp Karibų jūros, Meksikos įlankos ir Atlanto vandenyno, kuriai priklauso apie 1600 mažesnių ir didesnių salų. Kubos sala yra septinta pagal dydį pasaulio sala.

Kuba visada yra linksma, čia juntamas šokio judesys, muzikos skambesys ir akį traukia spalvos bei žavi kvapai. Šioje saloje buvo sukurti trys patys populiariausi pasaulyje Lotynų Amerikos šokiai – salsa, mambo ir čia-čia-čia.

Vietiniai mėgsta rengtis ryškiai, atrodo, tarsi jie gyvena nuolatinėje šventėje.

Kuboje visus metus būna šilta. Nesibaigiantys smėlio paplūdimiai ir skaidri bei šilta jūra savyje slepianti nuostabų povandeninį pasaulį abejingų nepalieka. Šalia tikrai puikios ir tarsi žmogaus nepaliestos gamtos stūkso ir prabangūs Karibų regiono kolonijiniai miestai, kuriuose išlaikytas tikrasis autentikos žavesys.

Kuboje vyrauja subtropinis klimatas. Čia 330 dienų per metus šviečia saulė. Vidutinė metinė temperatūra yra apie 25,5ºС. Šalčiausias mėnuo – sausis, vidutinė temperatūra 21ºС, o šilčiausias – liepa, vidutinė temperatūra apie 30ºС.

Metinė kritulių norma svyruoja nuo 600 – 1200 mm. žemumose iki 2000 – 2200 mm. kalnuose. Vasaros pabaigoje ir rudenį dažnai būna stiprūs ciklonai.

Vandens temperatūra prie kranto – žiemą 25ºС, o vasarą – 28ºС.