Kelioniumanija.lt

Holginas (Holguin) dar vadinamas „parkų miestu“. Įkurtas 1720 metais. Architektūroje vyrauja ispaniškas stilius. Viena iš tankiausiai apgyvendintų Kubos provincijų, kuri žavi nuostabia gamta. Kalnai, lygumos, jūra ir svaiginantys paplūdimiai, 34 upės, 6 kriokliai, tarp kurių Gujabas – didžiausias šalyje. Čia gausu įvairių kubietiškų augalų, yra virš 1000 rūšių gyvūnų bei ypatingo grožio drugelių.

Pagrindinės miesto gatvės yra Mačedo ir Libertado, kurios sujungia daugybę parkų ir skverų.

Holgino pakrantėjė yra apie 60 km ilgio, kur įsikūrę 41 kurortas. Patys populiariausi – Gvardalavaka ir Esmeralda. Iki Gvardalavakos kurorto yra valanda kelio nuo oro uosto. Jis išsiskiria neįtikėtina žaluma, vaizdingomis uolomis bei koralų rifais.

Boka de las Esponžias, El Salto, Kanjon de los Aguachires – tai kurortai, kuriuos labai mėgsta nardytojai. O Gibaros kurortas išsiskiria Tankus Azules povandeninėmis olomis.

Gegužės 3-4 dienomis Holgine vyksta be galo spalvingas kultūrinis renginys – kasmetinis Gegužės festivalis. Tai linksma ir spalvinga kelionė į Kryžiaus kalną, kur vyksta smagi šventė ir vėliavos su miesto simboliu – Holgino kirviu – pakėlimas.