Kelioniumanija.lt

Varadaras (Varadero) – tai didžiausias Karibų jūros kurortas, kuris taip pat dar vadinamas Playa Azul, kas išvertus į lietuvių kalbą reiškia „žydroji pakrantė“. Kurortas nuo Kubos sostinės Havanos yra nutolęs apie 140 km į rytus.

Varaderą turtingos kubiečių šeimos pamėgo maždaug XIX amžiuje. Kurortas  išgarsėjo, kai čia įsikūrė vienas iš turtingiausių praeito šimtmečio žmonių – multimilijonierius Diuponas. Praturtėjęs prekiaudamas dinamitu, Diuponas 1927 m. nusipirko 180 hektarų žemės, įskaitant 8 km ilgio pakrantės ruožą. Po jo šia vieta susidomėjo ir kiti Amerikos turtuoliai, taip pat garsusis gangsteris Al Kaponė, Kubos diktatorius Batista.

Varaderas yra labai vaizdingas pajūrio kurortas. Balto smėlio paplūdimiai čia driekiasi apie 20 km.

Lankytinos vietos:

  • Varaderas – išskirtinė vieta nardytojams. Ypatingai populiarūs 70 metrų pločio povandeninė ola Ojo del Megano ir Cayo Pedra del Norte jūros parkas, kurio dugne guli nuskendęs raketinis kateris, fregata su patrankomis bei specialiai povandeninėms pramogoms nuskandintas transporto lėktuvas.
  • Varadere taip pat verta pamatyti 1897 m. ispanų pastatytą fortą.
  • Daugybę piešinių ant uolos galima išvysti senoviniame indėnų centre “Cueva de Ambrosi”, yra įdomus muziejus apie vietos indėnų gyvenimą ir jų senovinę kultūrą.
  • Delfinariumas
  • Villa Du Pont – buvusi multimilijonieriaus Diupono rezidencija. Šiandien šioje viloje įsikūręs Varadero golfo klubas.