5 įdomiausi šių metų renginiai Rygoje – rekomenduojam!

Autorius: Live Riga , 2013, Kovo 04d.

Ryga jau dabar gali vadintis vieta tarptautinio masto kultūros renginiams, o 2014 m. miestas pataps Europos kultūros epicentru – čia numatyta šimtai įvairiausio pobūdžio renginių, leisiančių iš arčiau susipažinti su Latvijos kultūra, muzika, kinu ir šalies istorija. Besirengdama Europos kultūros sostinės metams, Ryga jau šiais metais kviečia miesto gyventojus ir svečius įsijausti į renginių maratoną ir pristato didžiausius šių metų įvykius.

 

Gumball 3000 miesto ralis

Kasmetinis gatvės ralis „Gumball 3000“, sujungiantis automobilius, meną, muziką, madą ir kiną, šiais metais švenčia 15-ąjį savo gimtadienį bei atvyksta į Rygą rengti vieno iš savo etapų. Ralio metu Latvijos sostinės gatves papuoš ir žiūrovus stebins prabangiausi sportiniai automobiliai, siautulingi „Gumball“ vakarėliai, street style pasirodymai ir ne ką mažiau įspūdingos asmenybės renginio dalyvių ir žiūrovų tarpe.

Ralyje jau dalyvavo tokios žvaigždės kaip Daryl Hannah, Johnny Knoxville, Snoop Dogg ir daugybė kitų. 1999 m. prasidėjęs Gumball 3000 ralis vyksta keliais etapais, kurių bendra distancija siekia 3000 mylių (4800 km). Šiais metais Kopenhagoje prasidėsiantis gatvės ralis tiesis per Stokholmą, Turku, Helsinkį, Sankt Peterburgą, Taliną, Rygą, Varšuvą ir Vieną, o savo turą po Europą užbaigs Monake. Jubiliejinio ralio proga organizatoriai pažada ne tik puikias varžybas, šventinius renginius ir pašėlusius vakarėlius dalyviams ir žiūrovams, bet ir daugybę siurprizų.

 

Tarptautinis alaus festivalis „LATVIANBEERFEST 2013“

Latviai ilgą laiką buvo žinomi dėl savo alaus darymo tradicijų, todėl kasmetinis „Latvianbeerfest 2013“ festivalis, šiais metais vyksiantis paskutinį gegužės savaitgalį, siekia supažindinti lankytojus su latviško alaus tradicijomis, kviečia paragauti virš 50 vietinių ir kitų Europos alaus daryklų gaminamo alaus rūšių ir sudalyvauti įvairiuose koncertuose bei renginiuose.

Nors alaus festivalio „Latvianbeerfest“ tradicijos negilios – pirmą kartą renginys Rygoje vyko 2011 metais – alaus šventė susilaukė didžiulio populiarumo ir vos per kelias šventės dienas suskaičiuojama apie 20 000 lankytojų. Alaus festivalį spėjo pamėgti ir lietuviai – čia sutikti ne tik lietuviško alaus palapines, bet ir daugybę lankytojų iš Lietuvos.

 

Rygos operos festivalis 2013

Rygos Operos Festivalis – pirmas tokio pobūdžio festivalis Šiaurės Europoje – jau tapo vertinama tradicija, laukiama tiek vietinių, tiek užsienio operos entuziastų.

Festivalis, pradėtas rengti 1998 m., kiekvieną vasarą uždaro praėjusį Latvijos Nacionalinės Operos sezoną ir pažymi jo ryškiausius momentus. Festivalis siūlo aukščiausio lygio pasirodymus ir galimybę įvertinti Latvijos Nacionalinės Operos meninių prioritetų vystymąsi.

2013 metais Latvijos opera minės Ričardo Wagnerio 200-ąsias gimimo metines, o ta proga bus atliktos visos keturios Wagnerio operų ciklo „Nybelungų žiedas“ dalys.

Tarp festivalio pažibų bus ir Džiakomo Pučinio „Toska“, kuriai diriguos lietuvis Modestas Pitrėnas, ir jauno latvių kompozitoriaus Andrio Dzeničio opera „Dauka“.

 

Rygos miesto festivalis 2013

Rygos miesto šventė yra pagrindinis kasmet vykstantis renginys Latvijos sostinėje. Festivalis, rengiamas rugpjūtį, siūlo  puokštę muzikinių, meninių, teatro ir šokių pasirodymų bei sporto rungčių. Rygos miesto gatvėse ir aikštėse, ant vandens ir ore, muziejuose, koncertų salėse ir kultūros centruose – miesto šventės renginiai pasieks visas erdves. Šventė trunka tris dienas, per kurias Ryga prisipildo džiaugsmo. Daugybė koncertų, šokių ir atletų rungčių, oro šou ir regata kanalu, mugės, maisto ragavimas ir nuostabūs fejerverkai papuoš visą miestą.

 

staro-riga-festivalis.jpg

 

Festivalis „STARO RĪGA“

Šių metų lapkritį Rygoje jau penktą kartą vyks šviesų festivalis „Staro Rīga“ („Spinduliuojanti Ryga“) – lauko instaliacijų paroda, siekianti transformuoti Rygos panoramą naudojantis moderniomis šviesos ir video technologijomis.

Šviesos ir video technologijų pagalba bus paruošta apie šimtas lauko instaliacijų – nuo nuostabių šviesos objektų ant pastatų ir tiltų fasadų iki projekcijų parkuose, gatvėse, ant pastatų ir monumentų. Nuo 2008 m. vykstantis festivalis skirtas paminėti Latvijos nepriklausomybės dieną – lapkričio 18-ąją – ir nuvyti rudenišką monotoniją atveriant visiškai kitokį miesto vaizdą.

 

Nuotraukos kelioniumanija.lt

Lankytinos vietos