Idėja savaitgaliui: adrenalinas Siguldoje

Autorius: Lina Balsytė | Kelionių manija , 2010, Rugpjūčio 02d.

Ilgą laiką kaimyninėje Latvijoje su puikiu savaitgalio praleidimu man asocijavosi tik Ryga ir Jūrmala. Neseniai atrasta Sigulda tapo puikiu savaitgalio Latvijoje papildymu. Apie 50 kilometrų nuo šalies sostinės esantis miestelis populiarus ne tik dėl Gaujos upės slėnio, ne vienam primenančio Šveicariją, istorijos ir kultūros paminklų, bet ir dėl unikalių, čia esančių, sporto bei laisvalaikio atrakcionų.

Apie istorinius paminklus, kuriuos verta pamatyti lankantis Siguldoje, tarp kurių: viduramžių ir Naujosios pilių kompleksas, Krimuldos pilies griuvėsiai ir bažnyčia, Gūtmanio urvas, Turaidos pilis ir kt., kelioniumanija.lt jau rašė savo ankstesniame straipsnyje „Gaujos upės slėnis ir šveicariškos iliuzijos“. Šįkart visas dėmesys – puikų laiką garantuojantiems atrakcionams.

 

Vertikalus vėjo tunelis

Tai, kad noras skraidyti neatskiriamas nuo žmogaus prigimties, liudija legenda apie Ikarą, svajojusį tapti laisvu, kaip paukštis. Šiandien šio noro įrodymas – daugybė sporto rūšių, leidžiančių žmogui atsiplėšti nuo žemės ir pajusti skrydžio palaimą. Galimybę kiek įmanoma arčiau priartėti prie minėtos svajonės išsipildymo suteikia ir netoli Siguldos esantis aerodiumas. Rygos-Siguldos automagistralės 47-ame kilometre įsikūrusiame vertikalaus vėjo tunelyje aerodinaminės oro srovės į viršų iškeltas žmogus be jokios papildomos įrangos gali „skraidyti“ ore, atlikti čia įvairiausius triukus ir pasijusti tarsi sklandantis parašiutininkas.

Aerodiumo pradžia – 1979 metai, kai išradėjas Jeanas St. Germainas sukūręs pirmąjį pramoginį vėjo tunelį įrodė, kad stipri vėjo srovė į orą gali pakelti ir žmogų. Prieš tai ši technologija daugiausiai buvo naudojama išbandant lėktuvų aerodinamines savybes. Prabėgus daugiau nei 20-čiai metų, vertikalaus vėjo tunelio technologija gerokai patobulėjo ir tapo daug saugesnė. Kai kuriose pasaulio valstybėse ji naudojama jau bemaž dešimt metų. Nors pirmiausiai aerodiumai tapo parašiutininkų treniruočių vieta, prieš maždaug penkerius metus į juos užsukti pradėjo vis daugiau savo kasdienybę praskaidrinti norėjusių žmonių. Aerodiumams vis populiarėjant, „bodyflight“ galiausiai tapo atskira sporto rūšimi, kurios metu išbandomi žmogaus skridimo ir nardymo įgūdžiai.

Šiandien sukurta daugybė skirtingų vertikalaus vėjo tunelių rūšių. Vieni jų – atviri, kiti uždari, vieni skirti sporto varžyboms, antri – įvairiems pasirodymams renginių metų, treti – kariuomenės pratybomis ir pan. Pajusti visišką laisvę netoli Siguldos esančiame vertikalaus vėjo tunelyje, kuris, beje, yra pirmasis Rytų Europoje, gali faktiškai visi, kuriems 5–75 metai, jeigu jie sveria ne daugiau nei 100 kilogramų ir yra ne aukštesni nei 2 metrų ūgio. Pirmą sykį „skristi“ ketinantys asmenys per maždaug pusvalandį supažindinami su aerodiumo ir sklandymo ore taisyklėmis, jiems duodama privaloma skrydžio atributika: speciali apranga, šalmas, pirštinės ir akiniai. O tuomet – pirmyn pajausti, ką reiškia būti maždaug 200 km/h greičiu pučiančio vėjo „išmestam“ į orą!

Žiūrėti video

 

Bobslėjaus ir rogučių trasa

Išbandžius skrydžio suteikiamą laisvės pojūtį, antra stotelė Siguldoje galėtų būti bobslėjaus trasa.  Nuo 1986 metų veikiančioje trasoje, suprojektuotoje Leipcigo mokslinio centro, ne tik treniruojasi rogučių sporto, bobslėjaus sportininkai ir vyksta varžybos, bet trasa atvira ir lankytojams, ištroškusiems pajausti dar vieną, šįkart greičio, sukuriamą laisvės pojūtį. 1460 metrų ilgio trasą žmonės gali išbandyti ne tik žiemą, bet ir vasarą. Trasoje yra 16 viražų, aukščių skirtumas čia – 120 metrų. Vietomis išvystomas iki 125 km/h greitis. Nors atvykimo į Siguldos bobslėjaus ir rogučių trasą derinti nereikia, prieš vykstant rekomenduoju pasitikslinti darbo dienas ir laiką bei nepamiršti su savimi pasiimti grynųjų!

Žiūrėti video

Jei po „skrydžio“ aerodiume ir didžiulio greičio bobslėjaus trasoje adrenalino poreikis dar nebus pasotintas, trečiasis sustojimas Siguldoje galėtų būti „Tarzano“ nuotykių parkas. Gaujos nacionalinio parko teritorijoje įsikūręs parkas siūlo ne vieną, aiktelti priverčiantį atrakcioną. Pradėkime nuo Baltijos šalyse ilgiausios ir greičiausios vasaros rogučių trasos (angl. k. tobogganing track), primenančios linksmuosius amerikietiškus kalnelius. 400 metrų tris sezonus atviroje trasoje nuo kalno skriejant iki 40 km/h greičiu, maždaug penkias minutes galima grožėtis Gaujos upės slėniu.

Rekomenduojama vyšnia ant nuotykių plaktos grietinėlės – „Katapultas“: prietaisas, gumos pagalba išmetantis žmogų aukštai į orą ir leidžiantis jam pajausti laisvo kritimo pojūtį. „Tarzano“ nuotykių parke yra ir miške sukurtas kliūčių ruožas: ant medžių skirtinguose aukščiuose pritvirtintos platformos, tarp kurių ištempti lyniniai trosai, sūpynės, kopėčios, virvės ir pan., sugrąžinantis atgal į vaikystę.

Žiūrėti video

 

Vandens pramogos

Išskirtinių įspūdžių paliks ir kėlimasis per Gaujos upę prieš tris dešimtis metų nutiestu lyno keliu. 43 metrų virš upės aukštyje puikiai matosi abiejų Gaujos krantų vaizdai ir miestą puošiančios pilys bei dvaras. Be to, Siguldoje galima jodinėti žigais, žaisti mini golfą ir kėgliais, į dangų pakilti oro balionu.

Šiame Latvijos mieste puikiai išvystytos ir vandens pramogos – kelionės Gaujos ir Salaco upėmis su kanojomis, guminėmis valtimis, baidarėmis ar plaustais. Kai kitą kartą vyksite į Latviją, rekomenduojame nepamiršti Siguldos. Išbandyta ir 100 proc. patvirtinta!

 

Taip pat skaitykite:

Poilsis Latvijos gamtoje

Gražiausios Latvijos pilys