Savaitgalis Rygoje: ežiuko baras, spalvotos spurgos ir skraidančios varlės

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2013, Vasario 26d.

zedonats.lv nuotr.

 

Jei norite ištrūkti iš darbų rato ir įkvėpti gryno, nelietuviško oro, puikia savaitgalio pabėgimo kryptimi gali būti Ryga. Šiame mieste per pastaruosius metus buvau jau trečią kartą ir galiu užtikrinti, kad artimiausiu metu ir vėl ten sugrįšiu.

Kelionės „Lux Express“ kompanijos autobusu bilietas pirmyn ir atgal mums su drauge kainavo vos po 30 litų, o nakvynės namai taip pat neištuštino kišenių. Apsistojome kiek toliau nuo centro esančiame „Multilux“ viešbutuke ir dėl ten vykstančio remonto gavome dar geresnį kambarį, nei rinkomės, bei pusryčius, apie kuriuos užsakymo lape nebuvo minėta.


Ežiukai rūke

Paskutinį kartą lankydamiesi Rygoje užtikome labai smagų ir jaukų barą „Ezitis Migla“ (liet. „Ežiukas rūke“). Šis baras pavadintas mums gerai žinomo animacinio filmuko garbei. Ši vieta turistinė, ją pamėgę vietiniai jaunuoliai. Čia galima sutikti jaunų studentų, kurie savaitgalio vakarais ateina ragauti pigaus alaus (0,5 litro bokalas alaus kainuoja apie 5 litus) ir užkanda jį populiariausiu iš baro užkandžių – bulvytėmis fri (kupinos lėkštės kaina taip pat apie 5 litai). Taip pat po darbo savaitės atsipalaiduoti atėjusių vietinių, kurie mėgaujasi kišenės neplėšiančiais kokteiliais. Šiame bare kainos yra mažesnės nei daugelyje mūsų sostinės centro barų.

Aplinka čia taip pat labai įsimintina. Ant sienų kabo prikaltos kėdės, nuo stalų žvelgia patys įvairiausi veikėjai, lankytojai sėdi jaukiai įsitaisę minkštose ir jaukiai nudėvėtose sofose. Taip pat yra salė, kurioje savaitgaliais atsiveria šokių aikštelė.

„Ezitis Migla“ dirba kiekvieną dieną nuo 11 valandos, o štai vietoje darbo laiko pabaigos padėtas daugtaškis. Ir tikrai, šeštadienį iš baro namo patraukėme tik šeštą ryte, o jam dar liko paskutinės savaitgalio nakties iš rankų paleisti nenorinčių lankytojų.


Spalvingiausios spurgos

Nors nesu didelė saldumynų mėgėja, o be to, esu dar ir alergiška kakavai, mano didžiausias noras buvo apsilankyti spurginėje „Ze Donats“, kurios lentynose išrikiuotos pačios spalvingiausios ir net man apetitą keliančios spurgos. Tokios, kaip filme „Simpsonai“.

Šokoladiniais, karameliniais, pistacijų, vyšnių ir dar daugybe kitų glaistų padengtos spurgos čia daug nekainuoja. Galite rasti skanumynų net už vieną litą. Kavinė taip pat siūlo nemokamą internetą, o sušalusiems ir niekaip nesulaukiantiems pavasario bus pasiūlyta prisėsti ir išgerti kavos ar arbatos. 

Spurginė darbo dienomis dirba nuo 8 valandos ryto iki 22 valandos vakaro, šeštadienį – nuo 10 valandos ryto iki 20 valandos vakaro, o sekmadieniais – poilsio diena. Tad turėdami progą tikrai nepraeikite pro šalį.


Skraidančios varlės

O štai paskutinį vakarą, kurį praleidome Rygoje, su drauge pasinaudojome „Riga Live“ rekomendacijomis ir vakarieniavome restorane „Flying Frog“.

 

flying-frog.lv.jpg

flying-frog.lv nuotr.

 

Kadangi jau pavadinimas perspėjo, kad šios vietos savininkas mėgsta varles, nenustebome restorane jas matę visur. Jos žvelgė iš paveikslų, pagalvių, stalų, palubės ir visų kitų vietų. Mėgstantiems linksmą atmosferą ar turintiems vaikų, ši vieta tikrai patiks.

Tiesa, nesitikėkite tokių kainų, kokias mokame eilinėse picerijose Vilniuje. Apskritai Ryga yra daug brangesnis miestas nei mūsų sostinė, tačiau aš vadovaujuosi požiūriu, jog būnant svečioje šalyje reikia žiūrėti jų kainų, o ne versti viską į litus ir bereikalingai nervintis.

Žinoma, nenoriu pasakyti, kad kainos čia itin prabangios. Už butelį rožinio vyno, sriubą, žalios arbatos puodelį ir jų firminį mėsainį mes su drauge sumokėjome kiek daugiau nei 100 litų. Kiekvieną vakarą galbūt ir neleistum sau nueiti į tokią vietą, tačiau kartą per metus apsilankius Rygoje, kišenės labai nenuskriausi.

Restoranas „Flying Frog“ sekmadienį-ketvirtadienį dirba nuo 10 valandos ryto iki 1 valandos nakties, pentadienį-šeštadienį durys atidarytos iki 3 valandos ryto.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos