TOP 10: lankytinos vietos Liepojoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Kovo 04d.

Liepoja – ne tik vienas iš arčiausiai Lietuvos esančių Latvijos pajūrio kurortų su plačiais balto smėlio paplūdimiais. Tai ir miestas, kupinas architektūros įdomybių, o Karostos kalėjimas neabejotinai patenka į baisiausių pasaulio viešbučių sąrašą ir garantuoja adrenalino dozę šiurpių istorijų mėgėjams.

 

Liepojos himno personažų alėja

Liepojos himne šis miestas vadinamas „vėjų miestu“, o himno personažai apsigyveno Kūrmajas prospekte. Tai –bronzinės skulptūros, įprasminančios Liepojos himno žodžius.

 

7liepoja-aleja.jpg

 

Karinio uosto kalėjimas

Carinės Rusijos valdymo laikotarpiu Liepojoje buvo įkurta karinė bazė ir pastatytas karinis miestelis – Karosta, kurio pavadinimas lietuviškai skambėtų „Karo uostas“. Šiandien čia vaizdas ne mažiau niūrus nei prieš keletą dešimtmečių, kuomet Karosta buvo uždaras ir kruopščiai saugomas karinis objektas. Bene didžiausia Karostos įžymybė – tai karo nusikaltėlių kalėjimas, kuris yra atviras turistams. Buvusiame kalėjime rengiamos teatralizuotos ekskursijos ir realybės šou primenantys vaidinimai, kurių metu galima pačiam pabūti Sovietų belaisviu, aplankyti autentiškas kalinių kameras.

 

Švento Nikolajaus stačiatikių Jūros cerkvė

20 amžiaus pradžioje iškilusi Švento Nikolajaus stačiatikių Jūros cerkvė – vienas svarbiausių statinių Liepojos kariniame uoste. Paauksuoti jos kupolai smarkiai išsiskiria tarp niūrių šio rajono pastatų.

 

7liepoja-karosta.jpg

 

Latvijos muzikantų garbės alėja

Liepojos Zivjų gatvėje driekiasi Latvijos muzikantų garbės alėja, kurioje įrengta per 30 bronzinių plokščių su muzikantų delnų atspaudų liejiniais. 2006 m. atidarytą Muzikantų garbės alėją puošia didžiausia Latvijoje gitaros skulptūra.

 

Šiaurinis molas

Liepojoje esantis Šiaurinis molas ne tik saugo uostą nuo audrų ir smėlio sąnašų. 1800 m ilgio uostas yra mėgiama poilsiautojų pasivaikščiojimų vieta.

 

Šv.Trejybės katedros vargonai

Šv. Trejybės katedrą garsina vargonai, kurie laikomi didžiausiais pasaulyje nerekonstruotais mechaniniais vargonais. Rugsėjo mėnesį katedroje tradiciškai rengiamas tarptautinis vargonų muzikos festivalis.

 

7liepoja-vargonai.jpg

 

Petro I namelis

Petro I namelyje viešėjo pats Rusijos caras, kai čia buvo įsikūręs viešbutis. Pasakojama, jog Petras I šį viešbutį tuomet pasirinko vien dėl to, kad tai buvo vienintelis visoje Liepojoje viešbutis su vidaus tualetu. Petro I namelis stovi Kungu gatvėje.

 

Liepojos muziejus

Liepojos muziejus supažindina ne tik su miesto istorija, bet ir su Kuržemės krašto etnografija. Šiame muziejuje taip pat eksponuojama medžio drožinių kolekcija, rengiamos įvairios parodos.

 

Amatininkų namai

Liepojos Amatininkų namuose galima įsigyti tradicinių amatininkų dirbinių. Be to, viename seniausių Liepojos pastatų įsikūrusiuose Amatininkų namuose eksponuojami ir ilgiausi gintaro karoliai pasaulyje. Jų ilgis – net 123 metrai, ir sveria šis įspūdingas kūrinys beveik 20 kg.

 

Rožių aikštė

Tai – pagrindinė miesto aikštė Liepojoje. Anksčiau šioje vietoje rinkdavosi turgus, tačiau jau gerą šimtmetį aikštėje įrengtas rožių sodas, o turgus iškeltas į kitą vietą.

 
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.