TOP 10: lankytinos vietos Ventspilyje

Autorius: Kelionių manija , 2012, Liepos 04d.

Vienas seniausių miestų Latvijoje, svarbus uostas, patrauklūs paplūdimiai, istorinės įdomybės, daugybę atrakcijų dideliems ir mažiems siūlantis miestas – tai tik keletas Ventspilį pristatančių apibūdinimų.
Livonijos ordino pilis

Kadaise šis Ventspilio pasididžiavimas priklausė Kuršo hercogams. Livonijos ordino pilis, anuomet vadinta Winda, iškilo XIII amžiaus pabaigoje Ventos upės pakrantėje, o vėliau buvo ne kartą perstatyta. Dabar šioje pilyje įsikūręs Ventspilio muziejus, kurio pasididžiavimas – skaitmeninė ekspozicija „Gyvoji istorija“, pasakojanti ne tik miesto ir pilies, bet ir viso krašto istoriją. Livonijos ordino pilis taip pat kviečia paklaidžioti po Vaiduoklių rūsį, užsukti į buvusį pilies kalėjimą.
Piejūros buities muziejus

Ventspilio Piejūros buities muziejui jau beveik 60 metų – čia pasakojama Latvijos žvejybos istorija. Didžiulėje teritorijoje galima apžiūrėti žvejų trobas, valčių ir inkarų kolekciją bei senovėje naudotus žvejybos įnagius.

09ventspilis-savaitgalis2.jpg
Ostgalas

Daug kas šį Ventspilio kvartalą vadina gražiausiu. Čia išvysite senovines akmenimis grįstas gatveles, medinius autentiškus namus. Ostgalas buvo įkurtas XIX a. vidury, kuomet buvo nuspręsta perkelti gyvenvietę siekiant apsisaugoti nuo slenkančio pakrantės smėlio.
Ventspilio senamiestis ir Rotušės aikštė

Senamiestyje išlikę autentiški pastatai, jaukumą kuria chaotiškai susiformavusios siauros gatvelės ir trykštantys fontanai. Miesto centro puošmena – Šv. Nikolajaus bažnyčia, stovinti bene svarbiausioje mieste Rotušės aikštėje. Aikštėje taip pat įsikūrę Tarptautiniai rašytojų ir vertėjų namai, moderni Ventspilio biblioteka ir Skaitmeninis centras.
Turgaus aikštė

Neseniai rekonstruota Turgaus aikštė (Tirgus laukums) nuo seno buvo pagrindinė miesto turgavietė. Jos vidury stovi varpų ir laikrodžių bokštas: kas valandą iš bokšto pasigirsta melodija.
Pietinis molas

Pietinis molas, arba Dienvidu mols, pasitinka į Ventspilio uostą įplaukiančius laivus. Beveik pusantro kilometro ilgio molo gale stovi švyturys. Visi norintys gali apžiūrėti šalia molo esančio žvejų laivo „Azova“ denį.
Ventspilio amatų namai

Netoli Rotušės aikštės esantys Ventspilio amatų namai vilioja senovinių amatų gerbėjus. Čia įsikūrę kalvių, keramikų, audėjų dirbtuvės, kuriose galima išvysti dirbančius amatininkus bei įsigyti jų dirbinių. Amatų namuose taipogi įrengta mokymo klasė, kuri unikali tuo, jog leidžia susipažinti su XIX a. vykusių pamokų tvarka.
Ventspilio „Karvių paradas“

Net ir niekuomet nesilankiusieji Ventspilyje yra girdėję apie simpatiškas karvutes, kurios ganosi įvairiose Ventspilio vietose. 2002 m. Venspilyje buvo sukurtos 26 natūralaus dydžio karvės. Šiame projekte dalyvavo įvairūs Latvijos menininkai bei įžymybės. Didžioji dalis karvių buvo parduotos labdaros tikslais.

09ventspilis-savaitgalis.jpg
Renkio parkas

Šimtamečiai medžiai, dailūs fontanai, tvenkinys, parko estrada, skulptūros vilioja pasivaikščioti po Renkio parką. Dauguma žaismingų skulptūrų skirtos vaikams – tai ir Debesų avytės, ir milžiniška musė, ir kiti gyvūnai.
Irbenės radioastronomijos centras

Netoli Ventspilio, Irbenėje stovi aštuntas pagal dydį pasaulio radioteleskopas. Šis milžiniškas 32 m pločio radioteleskopas naudojamas moksliniais tikslais – tyrinėjamas dangus, žvaigždės, stebima saulė. Tačiau dar visai neseniai Irbenės radioteleskopas tarnavo kariniais šnipinėjimo tikslais. Juo sovietmečiu buvo stebimi ir šnipinėjami Vakarai. Tais laikais tai buvo slaptas karinis objektas, pavadintas „Žvaigždute“. Atkūrus Latvijos nepriklausomybę, Sovietų armija apleido šį objektą, tačiau prieš tai gana smarkiai jį apgadino.

Nuotr. ventspils.lv
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.