Vaiduoklius buvusiame Liepojos karinio uosto kalėjime medžios amerikiečiai

Autorius: BNS , 2009, Vasario 02d.

Liepoja, vasario 2 d. (BNS). Buvusiame Liepojos karinio uosto kalėjime nuo pirmadienio iki penktadienio bus vaiduoklių medžiotojai iš organizacijos “ Ghost Hunters International“. Turizmo informacijos Liepojos regioninio biuro viršininkė Muonta Kraftė papasakojo, kad tai – tarptautinė komanda, kuri visame pasaulyje tiria paranormalius reiškinius Amerikos mokslinės fantastikos televizijos laidoms „Ghost Hunters“.

Tyrėjai naudoja mokslinius metodus ir specialią įrangą mistiniams reiškiniams tirti, ima interviu iš vietos gyventojų, mačiusių paranormalius reiškinius, taip pat rodo savo tyrimus ir rengia populiarią Jungtinėse Valstijose televizijos laidą. Jie filmuoja savo laidas garsiose Anglijos ir Škotijos pilyse, taip pat Peru, Singapūre, Švedijoje, Filipinuose ir kitose pasaulio vietose.

„Ghost Hunters International“ prodiuseriai ir kūrėjai atvyko iš Kalifornijos, o buvęs Liepojos karinio uosto kalėjimas – vienintelė vieta Baltijos šalyse, įtraukta į jų projektą, papasakojo M.Kraftė.

Pasakojama, kad šiame kalėjime neretai galima pamatyti Baltąją ponią. Legenda pasakoja, kad 1944 metais vokiečių kariai, patruliuodami Liepojoje, sulaikė nekaltą jaunuolį, kurio vestuvės turėjo vykti po dviejų savaičių, ir pasodino į kalėjimą. Nuotaka slaptai pateko į kalėjimą, bet paaiškėjo, kad jos mylimasis nušautas.  Iš netekties skausmo mergina nusižudė toje kameroje, kurioje jis buvo laikomas.

„Iki šiol ji baltais drabužiais, su rausvų plaukų kasa už nugaros vaikšto po karinio uosto kalėjimą ir daro keistus, nepaaiškinamus dalykus. Dažniausiai ji išsuka elektros lemputes arba sugadina elektros laidus, įkrauna mobiliuosius telefonus, garsiai užtrenkia sunkias kalėjimo kamerų duris.“, – papasakojo M.Krafte.

„Ghost Hunters International“ prodiuseriai mano, kad televizijos laida, parengta buvusiame Liepojos karinio uosto kalėjime, padidins šio turizmo objekto populiarumą. Dabar čia norintiesiems rengiamos ekskursijos po kalėjimą, realybės šou „Už grotų“, siūloma nakvynė kameroje, 24 valandų programa, taip pat žaidimas „Pabėgimas iš SSRS“.

Liepojos karinio uosto kalėjimo „kaliniais“ jau buvo kai kurie ministrai, miestų merai, diplomatai, žinomi aktoriai ir muzikantai.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos