Kelioniumanija.lt

Tai vieni lankomiausių objektų Rygoje, išsiskiriantys ne tik istorine svarba bet ir angliškos gotikinės eklektikos stiliumi.

Mažoji gildija – įkurta 14 a. viduryje gildija subūrė Rygos amatininkus, leido taisykles, reglamentuojančias jų darbą. 1886 m. gildijoje įvykdyta reorganizacija, kurios metu keitėsi pagrindinė įstaigos veiklos koncepcija bei buvo atnaujinta išorės apdaila.

Šiandien Mažojoje gildijoje veikia valstybinė organizacija, kuri vykdo  kultūrinius projektus, organizuoja visuomeninius renginius. Taip pat neretai čia vyksta įvairūs renginiai, konferencijos.

Didžioji gildija – Rygos prekybininkų gildija, įkurta 14 a. Gildijos nariai buvo monopolizavę prekybą Rygoje iki pat 19 a. Didžioji Gildija ilgą laiką buvo svarbiu visuomeniniu ekonominiu ir kultūriniu centru.

Didžiosios Gildijos konstrukcijos ne kartą degusios bei išgyvenusios ne vieną mūšį, išliko beveik nepakitusios iki šių dienų. Šiandien čia įsikūrusi Latvijos filharmonija. Joje repetuoja Nacionalinis Latvijos Simfoninis orkestras, rengiami įvairūs muzikiniai koncertai.