Kelioniumanija.lt

Gaujos nacionalinis parkas – tai daugiau nei 92 000 ha teritoriją užimantis parkas, įkurtas siekiant išsaugoti Gaujos upės slėnį. Tai yra pirmasis nacionalinis parkas Latvijos teritorijoje.

Didžioji parko dalis yra apaugusi miškais. Parko teritorijoje galima pamatyti įdomių gamtos darinių – skardžių, urvų, suformuotų prieš 12 000 metų pasitraukus ledynams.

 

Lankytinos vietos Gaujos nacionaliniame parke:

 


Turaidos muziejus-rezervatas

Netoli Siguldos galite pamatyti Turaidos viduramžių pilį, dvarą ir jo ūkinius pastatus, susipažinti su kultūros, istorijos, architektūros paminklais. Viduramžiais Turaidos tvirtovė buvo palyginti didelė, čia stūksojo 21 įtvirtinimas, taip pat bokštas ir gyvenamieji korpusai. Turaidoje taipogi galima apžiūrėti viduramžius menančią medinę liuteronų bažnyčią. Keliautojus ir jaunavedžius čia traukia ne tiek pilis, kiek tragiška Rožės žūtis, tapusi legenda. Šalia liuteronų bažnyčios palaidota Maja, tragiškai prie Gutmanio olos žuvusi gražiausia Turaidos mergina, dėl savo pasakiško grožio vadinta Rože. Turaidoje yra vadinamasis „dainų kalnas“, kuris tapo Latvijos atgimimo simboliu. 

Krimuldos istorinis centras

Tai 14 a. statyta viduramžių pilis ir šalia jos esantis dvaras. Ilgainiui pilis buvo apleista ir sugriuvo, o dvaras išliko iki šių dienų. Gaujos upę galima pasiekti istoriniu serpantino keliu.

 

Siguldos viduramžių ir Naujosios pilių kompleksas

Siguldos viduramžių pilis buvo pradėta statyti 13 a. pradžioje ir ilgą laiką buvo Livonijos ordino nuosavybe. 16 a. pilis buvo apleista, tačiau 19 a. viduryje šalia pilies griuvėsių buvo pradėta statyti Naujoji pilis, joje gyveno Siguldos dvaro savininkai. 20 a. čia ilsėdavosi rašytojai, žurnalistai, o 2003 m. čia įsikūrė Siguldos krašto dūma.

 

Keltuvas per Gaujos upę

Tai vagonėlis-keltuvas, kuris virš upės kildamas lynu pakyla į 43 m aukštį. Galima pasigrožėti Gaujos pakrančių vaizdais bei įsitikinti, kad Sigulda ne veltui vadinama Latvijos Šveicarija.