Kelioniumanija.lt

Tervetės gamtos parkas (Tervetes dabas parks) – tai gamtos parkas Latvijoje, netoli nuo Lietuvos sienos. Šis parkas užima apie 1200 ha teritoriją, kurios trečdalis yra skirtas pasakų personažams – nykštukams, raganoms, velniams.

Šis parkas yra puiki vieta praleisti laiką šeimoms su vaikais, kartu susipažinti su gamta ir jos teikiamomis gėrybėmis. Parke įrengti pažintiniai takai, rengiamos teminės kūrybinės dirbtuvės vaikams.  

Tervertės gamtos parke galima pamatyti ir „tikrą“ raganą Kuką, gyvenančią namelyje ant vištos kojelės Raganų šile. O Nykštukų miške mažieji parko lankytojai gali ne tik apžiūrėti, bet ir aplankyti nykštukų namus ir sodybas, medines skulptūras.

 

Lankytinos vietos:

  • Nykštukų miškas – tai nykštukų pasaulis. Jie čia gyvena ir darbuojasi. Na, o parko lankytojai vaikai gali užsukti į svečius pas nykštukus ir pamatyti, kokiuose būstuose jie gyvena.
  • Pasakų miškas – apsilankę jame nenustebkite netikėtai išvydę pušimi ropojantį milžinišką vorą ar aukštyn kojomis kybantį šikšnosparnį. Būtent Pasakų miške reiktų ieškoti ir paslaptingosios raganos Kukos, kuri savo trobelėje verda stebuklingą vaistažolių arbatą.
  • Miško motinos takas – tai pažintinis takas, skirtas vaikams susipažinti su įvairiais gamtos reiškiniais, gyvūnais ir pan.
  • Tervetės istorijos muziejus – šiame muziejuje eksponuojami ginklai, papuošalai

 

Tervetės gamtos parko lankymas (2014 m.):

  • Įėjimas į parką suagusiems kainuoja 3,50 EUR, moksleiviams, studentams, senjorams – 2,50 EUR, ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai.
  • Parkas lankytojams atviras kasdien 9-19 val.