Kelioniumanija.lt

Netoli Siguldos, kitame Gaujos upės slėnio krante, stūkso Turaidos viduramžių pilis, o taip pat galima aplankyti dvarą ir jo ūkinius pastatus, susipažinti su kultūros, istorijos, architektūros paminklais.

Žalumoje skęstantis Gaujos upės slėnis neretai vadinamas „Latvijos Šveicarija“

Viduramžiais Turaidos tvirtovė buvo palyginti didelė, čia stūksojo 21 įtvirtinimas, taip pat bokštas ir gyvenamieji korpusai. Turaidoje taipogi galima apžiūrėti viduramžius menančią medinę liuteronų bažnyčią. Ši bažnyčia, iškilusi 1750 m., yra viena seniausių medinių bažnyčių Latvijoje. 

Turaidos pilies statybos prasidėjo 1214 m. Rygos vyskupo Alberto iniciatyva. Anksčiau šioje vietoje stovėjo medinė lyvių tvirtovė. Gynybinė Turaidos pilies siena taip pat iškilo 13 a. Pilis labiausiai nukentėjo 18 a., po to jau nebebuvo pilnai atstatyta. Tik 20 a. pradžioje buvo atstatyti gynybinės sienos fragmentai, taip pat Pagrindinis pilies bokštas, pusapvalis Vakarinis bokštas bei Vakarinis korpusas. 

Keliautojus ir jaunavedžius čia traukia ne tiek pilis, kiek tragiška Rožės žūtis, tapusi legenda. Šalia liuteronų bažnyčios palaidota Maja, tragiškai prie Gutmanio olos žuvusi gražiausia Turaidos mergina, dėl savo pasakiško grožio vadinta Rože. Turaidoje yra vadinamasis „dainų kalnas“, kuris tapo Latvijos atgimimo simboliu. 

Lankytinos vietos:

  • Turaidos viduramžių pilis – architektūros ir archeologijos paminklas. Pilis buvo pradėta statyti 13 a. pradžioje vietoje kadaise čia stovėjusios medinės pilies. Tvirtovė buvo naudojama iki 18 a., kuomet buvo sudeginta.
  • Tautos dainų parkas – etnografinių koncertų vieta ir skulptūrų parkas

 

Naudinga informacija planuojantiems apsilankymą Turaidos pilyje (2015 m.):

  • Turaidos muziejus dirba kasdien. Vasaros sezono metu (gegužė-spalis) lankytojų laukiama nuo 9 iki 20 val. (tačiau ekspozicijų darbo laikas yra trumpesnis, nuo 10 val. iki 18 val.). Žiemą – nuo 10 iki 17 val.
  • Įėjimas į Turaidos pilį vasaros metu suaugusiems kainuoja 4,98 EUR, moksleiviams – 1,14 EUR, ikimokyklinukams – nemokamai. Žiemą apsilankymo kainos mažesnės. 
  • Yra galimybė nusisamdyti gidą (rusų, anglų ar vokiečių k.) grupei, kurią sudaro ne daugiau kaip 30 žmonių. Kaina apie 35 EUR. 
  • Stovėjimo aikštelė taip pat mokama – apie 1,4 EUR.