Kelioniumanija.lt

Vertikalaus vėjo tunelis, arba aerodiumas įsikūręs netoli Siguldos, Rygos-Siguldos automagistralės 47-ame kilometre. Šiame vertikalaus vėjo tunelyje aerodinaminės oro srovės į viršų iškeltas žmogus be jokios papildomos įrangos gali „skraidyti“ ore, atlikti čia įvairiausius triukus ir pasijusti tarsi sklandantis parašiutininkas.

 

Aerodiumo pradžia – 1979 metai, kai išradėjas Jeanas St. Germainas sukūręs pirmąjį pramoginį vėjo tunelį įrodė, kad stipri vėjo srovė į orą gali pakelti ir žmogų. Prieš tai ši technologija daugiausiai buvo naudojama išbandant lėktuvų aerodinamines savybes.

Prabėgus daugiau nei 20-čiai metų, vertikalaus vėjo tunelio technologija gerokai patobulėjo ir tapo daug saugesnė. Kai kuriose pasaulio valstybėse ji naudojama jau bemaž dešimt metų. Nors pirmiausiai aerodiumai tapo parašiutininkų treniruočių vieta, prieš maždaug penkerius metus į juos užsukti pradėjo vis daugiau savo kasdienybę praskaidrinti norėjusių žmonių. Aerodiumams vis populiarėjant, „bodyflight“ galiausiai tapo atskira sporto rūšimi, kurios metu išbandomi žmogaus skridimo ir nardymo įgūdžiai.

 

Šiandien sukurta daugybė skirtingų vertikalaus vėjo tunelių rūšių. Vieni jų – atviri, kiti uždari, vieni skirti sporto varžyboms, antri – įvairiems pasirodymams renginių metų, treti – kariuomenės pratybomis ir pan.

Pajusti visišką laisvę netoli Siguldos esančiame vertikalaus vėjo tunelyje, kuris, beje, yra pirmasis Rytų Europoje, gali faktiškai visi, kuriems 5–75 metai, jeigu jie sveria ne daugiau nei 100 kilogramų ir yra ne aukštesni nei 2 metrų ūgio.

Pirmą sykį „skristi“ ketinantys asmenys per maždaug pusvalandį supažindinami su aerodiumo ir sklandymo ore taisyklėmis, jiems duodama privaloma skrydžio atributika: speciali apranga, šalmas, pirštinės ir akiniai. O tuomet – pirmyn pajausti, ką reiškia būti maždaug 200 km/h greičiu pučiančio vėjo „išmestam“ į orą!

Vieno tokio „pasiskraidymo“ kaina – apie 17 LV.