Kelioniumanija.lt

Kuldyga (latviškai – Kuldiga) – tai Kuržemės sostinė, dažnai vadinama „Latvijos Venecija“, kurioje upelis vingiuoja per kiemus ir net miesto gatvėse galima sugauti upėtakių. Tai vienas iš gražiausių miestelių Latvijoje.

Kuldyga – buvęs Hanzos pirklių sąjungos klestintis miestas. Jame išlikęs jaukus senamiestis, o taip pat miestą garsina krioklys, kuris yra plačiausias Europoje.

Kadaise Kuldygoje stovėjo 13 amžiaus pilis, tačiau ji neišliko, o pilies vietoje dabar įrengtas miesto parkas, kuriame galima apžiūrėti skulptūrų ekspoziciją.

Seniausias Kuldygos ir viso Kuržemės regiono pastatas, esantis netoli Rotušės aikštės, mena 17 a. Jame netgi išlikusios prie langų specialiai įrengtos lentynos, ant kurių sutemus būdavo statomi žibintai tais laikais, kai kitokio gatvių apšvietimo miestelyje dar nebūdavo. Anuomet kiekvieno namo šeimininkas laikė garbės reikalu tokiu būdu prisidėti prie miestelio bendruomenes gerovės.

Nuo Ventos upės skardžio atsiveria vaizdas į plačiausią Europos krioklį – Ventas Rumba. Krioklys yra žemas, tačiau jo plotis sudaro net 249 m. Nuo seno tikėta, kad šio krioklio vanduo turėjo gydomųjų galių. Greta krioklio per Ventos upę driekiasi ir Senasis arkinis plytų tiltas, kuris yra vienas ilgiausių tokio tipo tiltų Europoje.

Kuldygoje kasmet vyksta daugybė tradicinių renginių. Vis tik, vienas įdomiausių – tai tradicinis bėgimas Alekšupytės upeliu, kuris vingiuoja tarp senamiesčio namų. Kuldyga taipogi garsėja savo vietinės kepyklėlės Klingerio pyragu.

Miestą taip pat garsina tradicinis žvejybos metodas, kuomet žuvys Ventos upėje gaudomos pagal senovinę technologiją pagamintomis žuvų gaudyklėmis. Žuvys (paprastai žiobriai, tačiau kartais ir lašišoz), pavasarį keliaudamos neršti į aukštupį, turi įveikti Ventos slenkstį ir šoka į orą, taip specialiomis gaudyklėmis yra sugaunamos.

 

Kuldyga įsikūrusi Latvijos Kuržemės regione, apie 56 km nuo Ventspilio, apie 88 km nuo Liepojos, apie 157 km į vakarus nuo Rygos.