Artimas ir žavus Baltijos pajūrio miestas Gdanskas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 27d.

Šiaurės Lenkijos uostas, kuriame vyrauja viduramžių stilius, kviečia apsilankyti ir pailsėti. Tai netolima ir gana pigi kelionių kryptis, todėl puikiai tinka nenorintiems vasarų leisti Palangoje ar kitame Lietuvos kurorte, o siekiantiems išvykti atostogauti į svečią šalį, kurioje ne tik galima mėgautis jūra, bet ir susipažinti su vietos kultūra.

Vasaros kryptis

Kadangi šiaurinėje Lenkijos dalyje klimatas ganėtinai panašus į lietuviško pajūrio, geriausias laikas lankytis Gdanske yra vasara. Tuo metu čia gerokai daugiau turistų, tačiau kartu ir daugiau veiklos. Visgi atostogos Gdanske ne visai tinkamos jei norite drybsoti paplūdimyje ir nieko neveikti, tam kur kas labiau tinka netoliese esantis Sopotas. Tuo tarpu po Gdanską įdomiau pasivaikščioti, susipažinti su lankytinomis vietomis.

Lankytinų vietų tikrai yra

Kelionės į Gdanską metu vertėtų susižymėti žemėlapyje ar kaip kitaip susiplanuoti norimus aplankyti objektus. Tarp žymesnių yra Šv. Mergelės katedra, esanti didžiausia iš plytų pastatyta katedra Europoje, taip pat verta patekti į Karališkąjį kelią, Langarteno kvartalą. Dėmesį turėtų patraukti ir miesto vartai, kurių yra keli, o norintiems pasigrožėti jūros technika – jūreivystės muziejus ir dar daugybė didesnių ar mažesnių lankytinų objektų esančių Gdanske ar aplink jį.

Nuo pigių užkandinių iki prašmatnių restoranų

Tiek ir neribojant savęs, tiek ir mažesnio biudžeto kelionė į Gdanską leis pasimėgauti vietos maistu. Ypač populiaru ieškoti pietų ar vakarienės vietos Mariacka gatvėje, centrinėje miesto dalyje. Savo vizito metu reikėtų paragauti ir auksiniu vandeniu vadinamo tauriojo gėrimo, kuris yra tapęs oficialiu miesto gėrimu ir vertinamas ne tik Gdanske, bet ir kur kas plačiau, o kiti miestai bando kurti kažką panašaus, nors ir nelabai sėkmingai.

Iš Lietuvos – savu automobiliu

Pigūs skrydžiai į Gdanską apsimokėtų nebent tiems, kurie gyvena šalia oro uosto. Iki Gdansko paprasčiausia ir patogiausia keliauti savo automobiliu, ypač jei į kelionę leidžiatės su šeima. Taip ne tik nebūsite priklausomi nuo tvarkaraščių, bet ir galėsite pakeliauti daugiau po regioną, aplankyti tolėliau esančias lankytinas vietas, grįžti namo tuomet, kai norėsis. Jei visgi vyksite autobusu, lėktuvu ar traukiniu (teks persėsti Varšuvoje), po miestą patogiausia keliauti tramvajais. Į viešąjį transportą siūloma persėsti ir tiems, kurie neturi pakankamai vairavimo patirties, pasimeta nežinomuose keliuose. Miesto transportas Jus nuveš ne tik iki lankytinų vietų, bet net ir prie paplūdimių (lengviausia pasiekti Stogi paplūdimį). Tuo tarpu po senamiestį pilnai pakaks Jūsų kojų – pėsčiomis galima pasiekti didžiąją dalį įdomiausių vietų.

Daug festivalių

Mieste netrūksta festivalių ir kitokių renginių. Be tradicinių, religinių švenčių Gdanske šurmuliuoja įvairios mugės, daug šokio ir muzikos renginių, ypač daug dėmesio sulaukia Heineken muzikos festivalis, Sopoto festivalis. Kadangi tai uostamiestis, vyksta ir regatos, kiti renginiai ant vandens. Jei ieškote pramogų, festivaliai ir renginiai Lietuvoje jau tapo įprasti ir norite rasti naujų užsiėmimų – keliaukite į Gdanską, ten tikrai rasite ką nuveikti ir galbūt įgysite kasmetinę tradiciją lankytis viename ar kitame festivalyje, vykstančiame šiaurės Lenkijoje, visai netoli nuo Lietuvos.