Biskupinas: kelionė į praeitį Lenkijoje

Autorius: Kelionių manija , 2012, Rugpjūčio 07d.

Ar kada svajojote pakeliauti laiko mašina? Savo akimis išvysti, kaip žmonės gyveno geležies amžiuje? Sugrįžti 2700 metų į praeitį galima apsilankius archeologinėje Biskupino vietovėje. Už 40 km į šiaurę nuo pirmosios Lenkijos sostinės Gniezno esanti bronzos ir geležies amžių gyvenvietė – tikras perliukas archeologijos ir istorijos mėgėjams.

Rekonstruota archeologinė gyvenvietė įsikūrusi pelkėtoje vietovėje Biskupino ežero pusiasalyje. Ji buvo įkurta maždaug 700 m. pr. Kr. Iš ąžuolinių rąstų pastatytoje gyvenvietėje kadaise, manoma, gyveno apie 1000 gyventojų. Iš viso čia stovėjo per 100 gyvenamųjų namų, kuriuos supo įtvirtinimai. Deja, maždaug prieš 1500 metų Biskupino gyvenvietė buvo apleista ir sunyko. Manoma, taip nutiko dėl tarpgentinių karų. Ji buvo atsitiktinai atrasta tik 1933 m.

07biskupinas-lenkija1.jpg

 

Netoli Biskupino galima aplankyti Gniezną, pirmąją Lenkijos sostinę, kuri čia įkurta dar X amžiuje. Vėliau valstybės valdovai persikėlė į Krokuvą. Gniezno įžymybė – gotikinė XV a. katedra.


Nuotr. biskupin.pl

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos
Kelionių idėjos