Geriausi slidinėjimo kurortai šeimoms

Autorius: Keliautojas , 2017, Liepos 20d.

Vis dažniau žmonės atostogoms renkasi aktyvesnio laisvalaikio pramogas ir keliones į svečias šalis su tikslu paslidinėti. Žiemos sportas, aktyvūs užsiėmimai dažnai itin patinka vaikams ir paaugliams tad toks laisvo laiko praleidimas ypač patrauklus šeimoms. Lietuvoje tokie užsiėmimai nėra labai mėgstami ar populiarūs, tad tautiečiai renkasi užsienio šalis, kur tokie kurortai yra patrauklūs ir verti dėmesio.

Kokius kurortus rinktis ir į ką atkreipti dėmesį keliaujant su šeima ?

Lenkija neseniai tapo lietuvių ypač lankoma šalimi. Ši šalis gali pasiūlyti kur kas daugiau. Slidinėjimo kurortų Lenkijoje yra daugiau nei 10 tad yra iš ko rinktis, atsižvelgiant į savo šeimos poreikius. Zakopane vienas geriausių kurortų Lenkijos pietuose maždaug už 110 km nuo Krokuvos, įsikūręs prie sienos su Slovakija. Miesto centras yra 840 m virš jūros lygio aukštyje. Kurortas garsėja puikiomis klimato sąlygomis, žavinga gamta, švariu vandeniu čiaupuose, kas yra labai aktualu keliaujant su mažamečiais vaikais. Dažnas žino, koks sveikas yra spygliuočių miškų oras su savo skleidžiamais eteriniais aliejais, mikroelementais. Tad čia ir kraštovaizdžio grožis ir naudingos miškais apaugusios kalnų vietovės tampa žmones traukiančiais aspektais.

Zakopanėje išskiriami trys pagrindiniai slidinėjimo rajonai. Pagrindinis – Kasprovy viršūnė (1988 m), esantis pagrindinio Tatrų kalvagūbrio šlaituose į pietus nuo paties kurorto. 4 km ilgio trasos apima stačias atkarpas ir leidžia slidinėti iš karto dviejuose šlaituose. Į pietus nuo miesto stūksto ilgas Gubaluvka kalvagūbris į kurį galima pakilti funikulieriumi su begale kilpų. Trečiame dažnai vyksta slalomo varžybos. Tai nedidelis pakankami status Nosal (930-1135 m) šlaitas. Tad mėgėjai, pradedantieji ir jau patyrę slidininkai atras trasą sau. Įvairaus sudėtingumo trasų pasiūla labiausiai ir traukia šeimas, nes su skirtingo amžiaus vaikais galima tikrai nemažai nuveikti.

Iš viso Zakopanėje yra 60 km paruoštų trasų su skirtingo sudėtingumo šlaitais. Čia jūsų šeimą šiltai ir jaukiai apsigyventi pakvies viešbučiai siūlantys numerius šeimoms, poroms ar mažoms kompanijoms, su sauna, baseinu, baru, kazino ir pirmos klasės numeriais.

Dar viena netolima šalis, kurioje yra daugiau nei keli slidinėjimo kurortai – Latvija. Čia galima rinktis iš devynių slidinėjimo kurortų. Vienas tokių – Siguldoje. Šis kurortas turi dvi trasas : kalnų slidinėjimo trasa ir mažasis kalnas. Trasos ilgis 350 m, aukščio skirtumas apie 90 m. trasoje yra keli skirtingų rūšių keltuvai, kuriuos galite rinktis pagal šeimos patogumą (2-sėdynių , T- bar ir keltuvas pradedantiesiems). Trasose įrengtas apšvietimas, tad jomis galima naudotis ir tamsiu paros metu, galima įrangos nuoma, pradedantiesiems ir vaikams ypač naudingos instruktoriaus paslaugos bei aplinkui įsikūrusios kavinės, kuriose galėsite sušilti arba pabūti ilgiau su mažamečiais vaikais. Šis kurortas laikomas geriausiu snieglenčių parku Latvijoje. Mažasis kalnas šiame kurorte puikiai tinka pradedantiesiems ir vaikams, tad šis kurortas taip pat draugiškas aktyviai atostogaujančioms šeimoms.


Žinoma keliaujant su šeima, kai turite mažų vaikų ilgos kelionės ypač nuvargina, todėl šie kurortai esantys kaimyninėse šalyse puikiai tinka jaunoms šeimoms. Tačiau jei keliaujate su paaugliais variantų daugėja.

Italija dažniausiai žmonės mėgsta dėl maisto, vyno, mums nebūdingos kultūros ir tam tikro žmonių atsipalaidavimo. Tačiau tuo pat metu Italija siūlo net dvidešimt slidinėjimo kurortų.
Vienas iš stambiausių – Livigno, įsikūręs netoli Austrijos ir Šveicarijos.  Jame galima puikiai paslidinėti plačiais šlaitais, kuriuos taip aukštai apšviečia šildanti saulė.  Smagu ir patogu, kad Livigno kurortas yra zonoje be muito mokesčių, tai lemia mažesnes maisto produktų, alkoholio ir slidinėjimo atributikos kainas. Kurortas yra tik vienas iš siūlomų šioje šalyje tad lankytojai, kurie turi ski-pass išduotą 6 dienoms ir nori išbandyti kuo daugiau, autobusu arba savo automobiliu gali nuvažiuoti į kitus Italijos kurortus kaip Bormio ar Santa Caterina, kurie nėra labai arti, bet verti dėmesio. Taip pat lankantis Livigno atsiranda ir puiki galimybė praleisti vieną dieną garsiuosiuose Šveicarijos kurortuose Engadin ir išbandyti jų slidinėjimo zonas. Šis kurortas turi daug skirtingo ilgio bei sudėtingumo trasų, tad pasirinkimas patrauklus įvairaus amžiaus ir sugebėjimų lygio žmonėms. Trasos aukščiausia viršūnė yra 2785 metrai, o trasos apačia 1816 metrų aukštyje. Kurortas gali pasiūlyti daug ir įvairios veiklos ir be slidinėjimo trasose. Tai yra ypač aktualu jei jūsų vaikų nesudomintų žiemos sportas arba turite dar visai mažų atžalų.

Žinoma, kad nereikia apsistoti ties šiais pasiūlymais. Būtinai atlikite savo paiešką ir būtinai prieš tai darydami susidėliokite prioritetus, kurie jums ir jūsų šeimai svarbiausi ieškant slidinėjimo kurorto. Pasitarkite su šeima koks laisvalaikio praleidimo būdas labiausiai jus traukia bei atsižvelkite į vaikų amžių, pomėgius. Maitinimas, trasų sudėtingumas, apgyvendinimas, patogumai ar kitų mažiau aktyvių ir pavojingų pramogų gausa, veikla vaikams yra bene svarbiausi dalykai. Nepamirškite apgalvoti savo bei atžalų aprangos, šeimos saugumo ir visada keliaukite su sveiku protu.