Kur slidinėti Lenkijoje?

Autorius: Kelionių manija , 2014, Gruodžio 27d.

Dauguma kaimyninės Lenkijos slidinėjimo kurortų įsikūrę šalies pietuose, ties siena su Slovakija. Tačiau ir visai netoli nuo Lietuvos yra lietuvių pamėgtų slidinėjimo centrų.

 

Szelment

Kadangi šis Lenkijos slidinėjimo centras yra bene arčiausiai Lietuvos, tad nenuostabu, kad čia dažnai išgirsime gimtąją kalbą: Szelment slidinėjimo trasas itin pamėgo dzūkai ir suvalkiečiai. Alytaus, Lazdijų, Marijampolės rajonų gyventojams iki Szelment tik kelios dešimtys kilometrų.

Szelment slidinėjimo centras įsikūręs netoliese Szypliszki miestelio, apie 15 km į šiaurę nuo Suvalkų. Slidinėjimo centre įrengtos 5 slidinėjimo trasos, kurios būna apšviestos tamsiu paros metu. Yra speciali trasa pradedantiesiems. Slidinėjimo centre veikia nedidelis 39 vietų viešbutukas, yra restoranas, slidinėjimo inventoriaus nuoma, teikiamos instruktorių paslaugos.

Szelment slidinėjimo centre 2014-2015 m. sezono vienos valandos kaina suaugusiems – 5-10 PLN.

www.wosir-szelment.pl

 

Bialka Tatrzanska

Apie 20 km nuo Zakopanės esančiame Bialka Tatrzanska slidinėjimo kurorte bendras trasų ilgis – apie 20 km, veikia 14 keltuvų. Tamsiu paros metu slidinėjimo trasos apšviečiamos. Ilgiausia kurorto trasa yra 1,9 km ilgio, jos aukščių skirtumas sudaro apie 150 m. Bialka Tatrzanska trasos įrengtos 680-910 m aukštyje. Šiam kurortui, kuris laikomas vienu moderniausių Lenkijoje, priklauso keli slidinėjimo centrai – Kotelnica, Kaniowka ir Bania. Vienos dienos slidinėjimo bilietas suaugusiems šiemet kainuoja apie 95 zlotus (~22 EUR).

http://bialkatatrzanska.com/

 

Zakopanė

Netoli sienos su Slovakija Tatrų kalnuose įsikūrusi Zakopanė – vienas populiariausių ir geriausių Lenkijos slidinėjimo kurortų, nuo Krokuvos nutolęs apie 100 km. Miestelis įsikūręs 840 m aukštyje, o aukščiausia viršukalnė – beveik 2000 m aukštyje. Iš viso Zakopanės regione yra įrengta apie 50 keltuvų. Pagrindiniai slidinėjimo centrai yra šie: Kasprowy Wierch, Szymoszkowa, Nosal, Gubalowka. Zakopanės slidinėjimo centruose vienos dienos slidinėjimo bilietas 2014-2015 m. sezono metu kainuoja apie 100-138 zlotus (23-33 EUR).

http://www.zakopane-life.com

 

15tatrai-zakopane.jpg

 

Krynica

Kurortinis Krynicos miestelis įsikūręs ~600 m aukštyje, netoli Lenkijos-Slovakijos sienos. Miestelis garsus ne tik kaip vienas didžiausių Lenkijos slidinėjimo centrų, bet ir kaip sveikatingumo kurortas. Aukščiausias vietovės taškas – Javožyna Krynickaja (1114 m). Kurorte įrengtos beveik 10 km ilgio slidinėjimo trasos, veikia 8 keltuvai. Vienos dienos slidinėjimo bilietas (2014-2015 m. sezono metu) suaugusiems kainuoja 105 zlotai.

http://www.jaworzynakrynicka.pl/

 

Szklarska Poreba

480-880 metrų aukštyje virš jūros lygio įsikūręs Szklarska Poreba slidinėjimo centras – vienas populiariausių Lenkijoje, gerai žinomas ir už šalies ribų. Vaizdingų Krknošo kalnų apsuptyje, Kamienos upės slėnyje įsikūręs miestelis viduramžiais garsėjo stiklo gaminiais. Aukščiausia viršūnė – Šrenica (1362 m). Slidinėjimo kurorte įrengta apie 20 km trasų įvairaus lygio slidininikams, veikia 6 keltuvai. Ilgiausia kurorto trasa Lolobrygida driekiasi net 4,4 km. Vienos dienos slidinėjimo bilietas 2014-2015 m. sezono metu čia kainuoja 91 zlotą.

http://www.szklarskaporeba.pl/

 

lenkija-slidinejimas.jpg
Czyrna-Solisko/Szczyrk

Bendras Czyrna-Solisko slidinėjimo kurorto trasų ilgis viršija 20 km. Čia įrengta 13 keltuvų. Aukščiausias taškas – 1211 m aukštyje esanti Małe Skrzyczne viršukalnė. Žilicos upės slėnyje įsikūręs Szczyrk miestelis nuo Krokuvos nuotolęs apie 120 km. Ilgiausia kurorto trasa yra 2,7 km ilgio. Šį sezoną vienos dienos slidinėjimo bilietas suaugusiems Czyrna-Solisko slidinėjimo kurorte kainuoja apie 85 zlotus.

http://szczyrkowski.pl/

 

Karpacz/Sniežka

Karpačo (Karpacz) miestelis įsikūręs 480-885 m aukštyje, Lomnicos upės slėnyje. Šis miestelis kadaise buvo aukso ir sidabro kasyklų centras. Bendras Sniežkos slidinėjimo komplekse įrengtų slidinėjimo trasų ilgis – apie 10 km. Jos driekiasi 820-1350 m aukštyje.

 

Taip pat skaitykite:

Kur slidinėti Latvijoje? | Kur slidinėti Slovakijoje? | Patarimai slidininkams: kaip išsirinkti slidinėjimo kurortą?