Varšuva – ne tik spūstys ir tarpinė stotelė

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 27d.

Kaimyninės Lenkijos sostinė nėra vien tik nesibaigiančios eismo spūstys ir tarpinė stotelė vykstant į kitus Lenkijos ir vakarų Europos miestus. Visgi, kelionės į Varšuvą tarp lietuvių nėra labai populiarios ir vertinamos, išskyrus keliaujančius apsipirkti.

Visais metų laikais yra ką veikti

Varšuva – gyvas miestas, kuris nėra kurortas ar turistų traukos objektas, todėl čia visus metus yra ką veikti ir pamatyti. Žinoma, per didžiausius šalčius ar vasaros metu įsismarkavus karščiams gal ir nėra pats tinkamiausias metas lankytis Lenkijos sostinėje, tačiau esant švelnesniems orams – puiki proga ištrūkti savaitgaliui ar net vienai dienai.

Lankytini objektai įvairių tipų keliautojams

Jūsų kelionė į Varšuvą bus kur kas įdomesnė jei iš anksto žinosite, ką norite aplankyti. Ypatingai siūloma apsilankyti Senamiesčio Turgaus aikštėje, aplink kurią stovi daug spalvingų namų, kuriuos savu laiku statė turtingesni pirkliai. Rūmų mėgėjams nusivilti neteks, Varšuvoje jų tikrai daug: Karaliaus rūmai, Kultūros ir mokslo rūmai, Vilanovo rūmai ir įspūdį visiems paliekantys rūmai ant vandens Lazienki parke. Tai tikras šedevras, kurį verta aplankyti ir pamatyti. Muziejų trūkumo Varšuvoje irgi nepajusite. Mokslo mylėtojams ypatingas emocijas kelia Koperniko mokslo centras, ne ką mažiau gerų prisiminimų palieka Varšuvos traukinių muziejus, kuriame galima pamatyti nemenką geležinkelio raidą, išsamiai susipažinti su traukiniais. Istorikams – Nepriklausomybės, Nacionalinis, Varšuvos istorijos muziejai atvers savo duris ir leis sužinoti kur kas daugiau nei mokytasi mokykloje.

Tiek restoranai, tiek naktiniai klubai laukia Jūsų centre

Didžiausia restoranų, kavinių, barų ir naktinių klubų koncentracija – centrinėje miesto dalyje, senamiestyje. Pavalgyti galėsite netgi pigiau nei Vilniuje, o kai kurie maitinimo įstaigų tinklai Jums bus netgi matyti, žinomi. Nei patiekalai, nei naktinio gyvenimo subtilybės neturėtų labai nustebinti, nes jos ganėtinai panašios į lietuviškus įpročius. Visgi, vertėtų rinktis tuos klubus, kurie labiau skirti turistams, nors jie ir šiek tiek brangesni, juose mažiau konfliktų, saugiau. Tuo tarpu norintys papietauti pigiau dažnai susiduria su problema – meniu pateikiami tik lenkų kalba. Brangesni restoranai ar tie, kurie priklauso tarptautinėms grupėms, dažniau pateikia meniu ir kitomis kalbomis. Žinoma, dauguma lenkų, ypač aptarnavimo srityje, supranta rusų kalbą, tad visuomet galite paklausti.

Atvykti lėktuvu, traukiniu, autobusu ar automobiliu

Atvykti į Varšuvą nesunku. Pigūs skrydžiai į Varšuvą nėra tokie įprasti kaip į kitus Europos miestus, tačiau pigūs autobusų bilietai vilioja vienai ar dviem dienoms pabėgti iš namų. Siekiantys kelionės metu ne tik susipažinti su miestu, bet ir apsipirkti, turėtų vykti savu automobiliu. Kelias iki Varšuvos nėra ypatingai prastas, kaip įprasta manyti apie Lenkijos kelius, tad per keletą valandų iš Vilniaus nuvyksite į Lenkijos sostinę. Vykstant savu automobiliu atostogos Varšuvoje bus įdomesnės, nes galėsite nuvykti ir į tolesnes, už miesto esančias vietoves, pamatyti ne tik lankytinus objektus, bet ir išskirtinius gamtos parkus ar kitas vietoves. Visgi nepamirškite, kad Varšuvoje daug gyventojų ir eismas čia intensyvus, tad nevertėtų pakliūti į miesto gatves per piką – kelionė prailgs ir pareikalaus nemažai nervų.