Kelioniumanija.lt

Netoli sienos su Slovakija Tatrų kalnuose įsikūrusi Zakopanė – vienas populiariausių ir geriausių Lenkijos slidinėjimo kurortų, nuo Krokuvos nutolęs apie 100 km.

Miestelis įsikūręs 840 m aukštyje. Aukščiausia Zakopanės apylinkėse esanti viršukalnė Svinica yra 2300 m aukštyje.

Pagrindiniai slidinėjimo centrai Zakopanėje yra šie: Kasprowy Wierch, Nosal, Gubalowka, Szymoszkowa, Harenda, Koziniec i Antalowka. Didžiausias iš jų – tai Kasprowy Wierch slidinėjimo centras, kuriame įrengta per 13 km slidinėjimo trasų, kuriose aukščių skirtumas siekia net 1000 m. Kituose slidinėjimo centruose bendras trasų ilgis nuo 2 iki 4 km. Lygumų slidinėjimo mėgėjams įrengta apie 50 km ilgio lygumų slidinėjimo trasos.

Zakopanėje įsikūręs Tatrų muziejus, supažindinantis su regiono istorija bei kultūra, taip pat galima apsilankyti Tatrų nacionalinio parko gamtos istorijos muziejuje.

Zakopanė kalnų ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjus traukia ne tik žiemą, bet ir vasarą. Pavasarį Tatrų šlaitai ir slėniai pasidengia spalvingu gėlių kilimu. Tatrų pievų įžymybė – geltonuojantys pavasariniai krokai. Koscieliska slėnyje galima aplankyti net 6 olas, kuriose kadaise buvo įsikūrę vadinamieji zbojnicki, t.y. vietiniai plėšikai arba „sviesto lygintojai“.

Kalnų žygeiviams Tatruose įrengta apie 250 km trasų. Vienas gražiausių regiono ežerų – tai kalnų apsuptas Morskie Oko, arba „Jūros akis“. Iki šio ežero veda tik viena siaura kalnų perėja, tad ežeras primena didžiulį kraterį.