Kelioniumanija.lt

Netoliese nedidelio Osvencimo miestelio, kuris pasaulyje geriau yra žinomas vokišku Aušvico pavadinimu, nacistai buvo įkūrę didžiausias koncentracijos stovyklas. Buvusi Aušvico koncentracijos stovykla, kurioje dabar įrengtas muziejus, yra maždaug už 55 km nuo Krokuvos.

Osvencimo ir Bžežinkos koncentracijos stovyklose iš viso buvo nužudyta apie 1,5 mln. žydų ir kitų tautybių žmonių.

Šiuo metu buvusiose mirties stovyklose įkurtas muziejus, kurio sukrečianti ekspozicija primena apie baisiuosius laikus ir liudija apie didžiulį nusikaltimą žmonijai bei žmogiškumo praradimą. Buvusioje Aušvico-Birkenau stovykloje šiuo metu galima išvysti daugiau nei barakus ir sargybos bokštelius, primenančius apie tūkstančių žmonių tragediją. Čia taip pat eksponuojami buvusių kalinių asmeniniai daiktai bei skurdžią ir nežmonišką kalinių buitį iliustruojantys rakandai, dryžuoti kalinių rūbai ir netgi kalinių sukurti meno kūriniai.

Aušvico stovykla greta Lenkijos Osvencimo (Oswiencim) miesto buvo įkurta 1940 m. Pradžioje šioje stovykloje buvo laikomi vokiečių belaisviai lenkai – politiniai kaliniai. Tačiau nuo 1942 m. Aušvico stovykla tapo didžiausia žydų masinio naikinimo vietų pasaulyje.

 

Osvencimo lagerio lankymas:

  • Kaip atvykti. Buvęs koncentracijos lageris yra šalia kelio Nr. 933.
  • Darbo valandos. Vasaros metu muziejus dirba kasdien nuo 8 iki 19 val., kitais mėnesiais darbo valandos yra trumpesnės (pvz., žiemą dirba tik iki 15 val.).
  • Muziejuje nerekomenduojama lankytis vaikams iki 14 metų.
  • Gido paslaugos kainuoja apie 40 PLN (gidas lenkų kalba – 25 PLN)
  • Osvencime galima aplankyti dvi stovyklas- Aušvicas I ir Aušvicas II-Birkenau

 

Lenkijoje taip pat galima aplankyti ir šiaurinėje šalies dalyje esančią Štuthofo koncentracijos stovyklą, kuri įsikūrusi apie 30 km nuo Gdansko.