Kelioniumanija.lt

Didieji Mozūrijos ežerai – tai buriuotojų rojus. Ežerai yra sujungti kanalais, dėl to susidaro įdomi, apie 200 km nusidriekusi, vandens trasa, tinkanti plaukti baidarėmis. Vienas populiariausių baidarių maršrutų driekiasi Krutynia upe.

Mozūrų kraštą mėgsta gamtos mylėtojai, dviratininkai, pėstieji keliautojai. Gamtos mylėtojams turėtų patikti apsilankymas „gandrų kaimu“ vadinamame Zywkowo, Kadzidlowo laukinių gyvūnų parke. 

Mozūrija yra rečiausiai apgyvendintas visoje Lenkijoje. Tačiau tuo pačiu tai yra ir švariausias šios šalies regionas, ne veltui vadinamas Žaliaisiais Lenkijos plaučiais. Be to, tai stipriai multikultūrinis kraštas, nes čia gyvena daug tautinių mažumų – lietuviai, ukrainiečiai, vokiečiai, baltarusiai.  

Mozūrija – tai kraštas, garsus raudonų plytų gotikinėmis pilimis, menančiomis kryžiuočių ordino laikus. Dauguma jų iškilo XIV amžiuje ir kadaise atliko gynybinę ar rezidencinę funkcijas. Gražiausios iš jų – tai Nidzicos pilis, Lidzbark Warminski vyskupų rezidencija, taip pat Kenštyno, Olštino, Ostrodės, Rešelio, Ryno pilys.

 

Lankytinos vietos Mozūrų krašte:

  • Ryn pilis – tai kryžiuočių pilis, antra pagal dydį Lenkijoje po Malborko pilies. Ryn pilyje šiuo metu įrengtas prabangus viešbutis.
  • Bojeno tvirtovė – Gižicko mieste esančioje XIX a. tvirtovėje galima apžiūrėti bunkerius, kareivines, ginklų sandėlius ir kitus statinius, kuriuos juosia stora gynybinė siena. Tvirtovė užima apie 100 ha plotą.
  • Sukamas tiltas – šis tiltas, esantis Gižicko mieste ant Lučansko kanalo, yra viena iš retų tokio tipo konstrukcijų Europoje. Atplaukiant laivus šis tiltas būdavo ne pakeliamas, kaip įprasta, o pasukamas į šoną.
  • Gražiausi Mozūrijos miesteliai – tai Rešelis, garsus žavingu senamiesčiu ir gotikine pilimi, Bickupiec su dailia turgaus aikšte, Lidzbark Warminski ir jo dailioji viduramžių pilis, koplyčių miestas Bištynekas.
  • Elblongo kanalas ir juo tebekursuojantis laivas-traukinys, sukurtas prieš pusantro šimto metų. Dalį nuo Ostrodės iki Elblongo apie 80 km nusidriekusio kanalo sudaro bėgiai. 
  • Stančikų arkiniai geležinkelio viadukai, iš kurių ilgiausias – 150 m.
  • Šv.Lipkos, arba Šventaliepės, vienuolynas kartu su bažnyčia sudaro religinį ansamblį, traukiantį viso pasaulio maldininkus.