Kelioniumanija.lt

Netoli Gdansko įsikūręs Šymbarkas (Szymbark) garsėja edukacijos centru, kurio bene didžiausia įdomybė, traukianti lankytojus, yra aukštyn kojomis pastatytas namas. Šiame neįprastame name visi daiktai, buities rakandai kabo viršum kojomis. Šis namas primena, kad šiuolaikiniame pasaulyje neretai visos vertybės ir tradicijos, deja, yra apvirtę aukštyn kojomis…

Be šio neįprasto namo, Šymbarko edukacijos centre taip pat galima susipažinti ir su įvairiais dalykais, kurie vienaip ar kitaip susiję su Lenkija. Čia įkurdinta tradicinė Lenkijos Kašubų regiono sodyba

Norintys pajusti, kaip jautėsi kariai, tūnantys karo bunkeryje aplink sprogstant bomboms, tą gali padaryti užsukę į karinį bunkerį, priklausiusį slaptai karinei organizacijai Gryf Pomorski. O jei įdomu, kaip gyvendavo politiniai kaliniai Sibire, užsukite į Sibiro namą, kuris čia buvo atgabentas iš tolimojo Irkutsko. 

Be to, Šymbarko edukacijos centre galima išvysti ir kitokių įdomybių iš viso pasaulio. Čia eksponuojama ilgiausia pasaulyje vientisa lenta – jos ilgis viršija 46 metrus! Tarp eksponatų išvysite ir didžiausią pasaulyje fortepijoną. 

Šymbarko edukacijos centre taip pat veikia alaus darykla, restoranas, virvių-nuotykių parkas. Centre rengiamos edukacinės programos, kurių metu mokoma, kaip išsikepti tradicinės šiam kraštui būdingos duonos. Po Šymbarko apylinkes verta pasižvalgyti nuo 329 m aukščio apžvalgos bokšto. 

Apsilankymas Šymbarko edukacijos centre:

  • Šymbarko edukacijos centras, Centrum edukacji i promocji regionu, įsikūręs už 38 km nuo Gdansko
  • Edukacijos centras lankytojams atviras kasdien 

Kelionių idėjos