Kelioniumanija.lt

Poznanė (Poznan) – tai miestas, įsikūręs prie Vartos upės Lenkijos vakarinėje dalyje (550 tūkst. gyventojų). Tai vienas iš seniausių Lenkijos miestų, vienas iš lenkų tautos lopšių. 966 m. čia buvo įkurta pirmosios Lenkijos katalikų vyskupystės centras.

Miestas iki šių dienų yra vienas svarbiausių Lenkijoje prekybos ir komercijos centrų. Čia vyksta tarptautinės prekybos mugės.

Vis tik, šiandien keliautojus į Poznanę labiausiai traukia įspūdingas viduramžių senamiestis. Senamiestyje gyvenimas verda visą dieną, o naktį čia šurmuliuoja gausybė naktinių klubų, užeigų, barų.

Netoli Poznanės verta aplankyti pirmąją Lenkijos sostinę Gniezną, taip pat už kelių dešimčių kilometrų nuo miesto esančią Korniko pilį.

 

Lankytinos vietos Poznanėje:

 

Miesto rotušė

Tai renesanso stiliaus statinys (13-16 a.), kurį puošia miesto simboliu tapę Poznanės ožiukai, pasirodantys kas valandą. Dailią rotušę karūnuoja 61 m aukščio bokštas, o fasadą puošia trijų aukštų arkados. Virš arkadų pamatysite freskas su Jogailaičių dinastijos karalių atvaizdais ir laikrodį.

 

Tumski sala 

Tumski, arba Katedros sala (Ostrov Tumski) – tai seniausia miesto dalis, čia buvo pagoniškosios Lenkijos valdovų būstinė. Pirmoji pilis šioje saloje iškilo 9 amžiuje.

 

Šv. Petro ir Povilo arkikatedra bazilika

Tai yra pirmoji katedra Lenkijoje. Ši dviem bokštais pasipuošusi gotikinė bažnyčia stūkso Tumski saloje.

 

Poznanės muziejai

Poznanėje įsikūrę keletas muziejų – tai Nacionalinis muziejus, Poznanės istorijos muziejus, Taikomojo meno muziejus, Katedros salos paveldo centras ir kt.

 

Poznanės zoologijos sodas

Šis zoologijos sodas yra vienas seniausių Lenkijoje. Tačiau gyvūnai dabar laikomi atnaujintame zoologijos sode, nors išlikusi ir senoji istorinė zoologijos sodo dalis.