Kelioniumanija.lt

Zamostė (Zamosc) – tai istorinis Lenkijos miestas, pramintas renesanso perlu. Zamostės senamiestis yra saugomas Unesco. Mieste gyvena apie 68 tūkst. gyventojų.

Miestą įkūrę lenkų didikas Jan Zamoiski, o renesanso stiliaus miesto architektas buvo italas Bernardo Morando iš Padujos. Ne veltui miestas dar kartais vadinamas „šiaurės Paduja“.

Iki šių dienų išlikęs autentiškas Zamostės „idealaus miesto“ senamiesčio planas, o taip pat ir gynybiniai įtvirtinimai. Zamostė viduramžiais klestėjo, kadangi ji buvo įkurta ties svarbiu prekybiniu keliu, jungusiu Varšuvą ir Lvovą.

 

Svarbiausios lankytinos vietos:

 

  • Didžioji aikštė yra taisyklingos kvadrato formos (100×100 m dydžio). Aikštę puošia renesansinė rotušė, aplink kurią išsidėstę buvę turtigiausiųjų Zamostės pirklių namai su arkadomis.
  • Katedra, iškilusi 16 amžiuje. Ją projektavo Morando.
  • Sinagoga Zamostėje buvo pastatyta 17 a. pradžioje renesanso stiliumi.
  • Zamostės muziejus – šiame su miesto istorija supažindinančiame muziejuje eksponuojamas ir 16 a. miesto maketas.
  • Varpinės bokštas iškilo 18 a. antrojoje pusėje. Jame kabo trys varpai, iš kurių seniausias ir didžiausias, pramintas Janu, sveria per 4 tonas.
  • Arsenalas – dabar čia įkurtas nedidelis muziejus, kuriame eksponuojamos patrankos, kardai ir kiti įvairūs istoriniai ginklai.

 SUŽINOKITE TIKSLIAS SKRYDŽIŲ KAINAS

Pasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.