Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Apranga. Libija yra islamiška šalis, tad moterys šalyje dažniausiais dėvi tradicinius arabiškus rūbus o galvą prisidengia skarele. Moterims patariama nevilkėti atvirų drabužių, sijonų ar šortų.

Fotografavimas. Draudžiama fotografuoti pastatus, virš kurių iškelta Libijos vėliava. Taip pat negalima fotografuoti pareigūnų ir žmonių be jų leidimo.

Arbatpinigiai. Restoranuose ar atsiskaitant taksi yra įprasta palikti apie 10% arbatpinigių.

Parduotuvių darbo laikas. Parduotuvės nedirba siestos metu, kuri trunka maždaug nuo 12.00 iki 17.30 val. Be to penktadienis yra nedarbo diena.

Viešbučiai. Viešbučių infrastruktūra Libijoje nėra labai išvystyta, nes tai ne turistinė šalis. Kambariai dažnai yra kuklūs, retai atnaujinami. Jei yra televizorius, tai jis rodo tik Libijos kanalus. Viešbučio restorane gali būti patiekiamas maistas. Dažniausiai tai būna švediškas stalas.

Transportas. Keliai Viduržemio jūros pakrantėje yra geri, daug kur primena autostradą. Bet visi kelio ženklai yra arabų kalba, tad keliauti savarankiškai gali būti sudėtinga. Degalai yra pigūs, jie kainuoja pigiau nei vanduo.

Taksi. Po didesnius miestus, pavyzdžiui, Tripolį, yra labai patogu važinėti taksi. Tik kainą už važiavimą reikia sutarti įlipus, nes, nors taksi ir turi taksometrus, vairuotojai jų beveik niekada nejungia.

Klimatas. Dykumose vyrauja tropinis žemyninis klimatas. Čia per metus iškrenta apie 25-100 mm kritulių. Jų gali nebūti kelis metus iš eilės. Vasarą temperatūra būna apie 30-35°C. Šiose teritorijose būna stiprūs, karšti vėjai. Šiaurinėje šalies dalyje klimatas yra švelnesnis ir drėgnesnis. Vasarą temperatūra būna apie 25-30°C, o žiemą apie 15°C. Čia iškrenta 400-600 mm kritulių per metus.