Lichtenšteinas

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Lichtenšteino Kunigaikštystė

Regionas

Europa

Sostinė

Vaducas

Didžiausi miestai

Šanas, Trizenas

Šalis garsėja

stipria ekonomika

Plotas

160 km²

Gyventojų skaičius

34 600

Kalba

Vokiečių

Pinigai

veicarijos frankas = 100 santimų

Informacija apie šalį

Lichtenšteinas yra  nedidelė valstybė Centrinėje Europoje. Ji įsikūrusi tarp Šveicarijos ir Austrijos. Šalis yra Alpėse. Nuo Šiaurės į Pietus šalis yra 24 km ilgio. Pagal mažuma Lichtenšteinas yra 6 valstybė pasaulyje.

Lichtenšteinas yra konstitucinė monarcija, kurią valdo Lichtenšteino kunigaikštis. Lichtenšteino kunigaikštis atstovauja šalį tarptautiniuose santykiuose, jis turi teisę vetuoti parlamento priimtus įstatymus, skelbti referendumus, siūlyti teisės aktų projektus bei paleisti parlamentą.

Lichtenšteinas suskirstytas į 11 apskričių.

Vaducas yra šalies sostinė ir antras pagal dydį kunigaikštystės miestas. Jis įsikūręs apie 470 m virš jūros lygio dešiniajame Reino upės krante. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose miestas paminėtas 1150 m.

Lichtenšteino gyventojai yra vokiečiai. Šiuo metu beveik trečdalis šalies gyventojų yra gimę užsienyje, dauguma vokiškai kalbančiose šalyse. Dirbančių žmonių du trečdalius sudaro gimę užsienyje.

Dauguma gyventojų yra krikščionys, iš kurių didžioji dalis – Romos katalikai, taip pat yra ir protestantų. Kita išpažįstama religija yra islamas.

Lichtenšteinas yra maža šalis, kuri turi ribotus gamtinius išteklius. Ji yra išsivysčiusi, išvystytas finansinių paslaugų sektorius. Lichtenšteinas yra viena iš keleto valstybių, kur registruotų piliečių yra mažiau nei kompanijų.

Klimatas šalyje yra švelnus. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra būna 21oC, o sausio – -1oC. Žiemą temperatūra nenukrenta žemiau -15oC.

Rekomenduojame