Klimatas

Kelioniumanija.lt

Lietuvos klimatas – jūrinis, pereinantis į žemyninį. Šalis yra vėsiojo vidutinio klimato zonoje. Vidutinė metinė temperatūra +6°C. Pajūryje klimatas švelnesnis, o pietrytinėje šalies dalyje vasaros ir žiemos temperatūrų skirtumai gerokai didesni. Lietuvą retkarčiais pasiekia tropiniai ir arktiniai orai.

Lietuvoje yra 4 skirtingi sezonai. Žiemos paprastai yra vidutiniškai šaltos, vidutinė žiemos temperatūra -5°C. Retsykiais pasitaiko labai šaltų žiemų, kuomet oro temperatūra nukrinta žemiau -20°C. Atlanto ciklonai žiemą atneša sniegą, šlapdribą, o anticiklonai iš šiaurės ar rytų – saulėtus ir šaltus orus.

Pavasarį iškrinta mažiausiai kritulių. Vasara – šilčiausias metas Lietuvoje, tačiau taipogi iškrinta ir daugiausia kritulių. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra +17°C. Tačiau dienomis oro temperatūra paprastai pakyla aukščiau negu +25°C, o retkarčiais viršija +30°C.

Rudenį oro temperatūra palaipsniui vėsta, ima vis dažniau lyti. Rugsėjį orai dar būna palyginti šilti, šio mėnesio pabaigoje būna vadinamoji „bobų vasara“ – tuo metu oro temperatūra dienomis pakyla iki +20°C. Spalio ir lapkričio mėnesiais oro temperatūra būna apie +10°C, dažni lietūs.