Dienos išvyka po Lietuvą: Kėdainiai ir Krekenavos regioninis parkas

Autorius: Kelionių manija , 2014, Gegužės 20d.

Pačioje Lietuvos širdyje, už keleto kilometrų nuo geografinio Lietuvos centro įsikūrę Kėdainiai – įdomus istorinis Lietuvos miestas, garsus dailiu senamiesčiu. Norėdami paįvairinti dienos išvyką, užsukite į netoliese esantį Krekenavos regioninį parką, kurio šiuolaikiškas lankytojų centras nustebins savo interaktyvia ekspozicija, o pažintį su Lietuvos gamta pratęskite Pašilių stumbryne. 

Atstumas iki Kėdainių nuo Vilniaus 146 km, nuo Kauno – 52 km, nuo Klaipėdos – 208 km, nuo Šiaulių – 94 km, nuo Panevėžio – 65 km. 

 

Kėdainiai

Kėdainių senamiestis – vienas gražiausių Lietuvoje. Jame išlikę akmenimis grįstų gatvelių, istorinių namų. Klaidžiodami senamiesčio gatvelėmis tikrai aptiksite ir įdomų apleistą pastatą užmūrytais langais, kuriuos puošia įvairūs personažai. 

Kėdainių vardas siejamas su viena žymiausių Lietuvos didikų giminių – Radvilomis. Šiai giminei skirtas paminklas stovi svarbiausioje miesto aikštėje – Didžiosios Rinkos aikštėje, kur kadaise rinkdavosi miesto turgus (tai buvo viena iš šešių miesto turgaviečių). Radvilų dėka, Kėdainiai buvo nuolat gražinami – didikai siekė, kad šis miestas neatsiliktų nuo tuometinių europietiškų madų. Didžiosios Rinkos aikštėje išvysite miesto rotušę, spalvingus istorinius namus. 

Kėdainiuose įsikūręs Kėdainių krašto muziejus saugo archeologinę medžiagą ir daugybę kitų eksponatų, supažindinančių su šio krašto istorija ir kultūra.

Netoli Kėdainių, ties Ruoščiais, keletas didžiulių riedulių žymi vietą, kuri oficialiai yra paskelbta Lietuvos geografiniu centru. 

 

4kedainiai.JPG 

Namas Kėdainių senamiestyje 

Krekenavos regioninis parkas

Krekenavos regioninis parkas saugo Nevėžio kilpas. Pažintį su šiuo įdomiu gamtos kampeliu verta pradėti apsilankius Krekenavos regioninio parko lankytojų centre, kuris yra įsikūręs už kelių kilometrų nuo Krekenavos, Dobrovolės kaime. Lankytojų centre įrengta įdomi šiuolaikiška ekspozicija, supažindinanti su regioninio parko vertybėmis, flora ir fauna. 

Šalia lankytojų centro šiemet iškilo naujas apžvalgos bokštas, suteikiantis galimybę pasigrožėti Nevėžio upės kilpomis iš 30 m aukščio – tereikia užkopti 125 laipteliais į bokšto viršų.

Atstumas nuo Kėdainių – apie 38 km.

 

4krekenavos-reg-parkas.JPG 

Krekenavos regioninio parko lankytojų centras 

Pašilių stumbrynas

Miškuose tarp Krekenavos ir Ramygalos įsikūręs Pašilių stumbrynas – unikali vieta, kurioje gyvena bene stambiausi Lietuvos laukiniai gyvūnai – stumbrai. Stumbryne yra įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios patogu stebėti šiuos milžinus: suaugęs stumbras yra apie 2 m aukščio ir sveria apie vieną toną. 

Stumbrai yra įrašyti į Lietuvos bei Tarptautinę Raudonąsias knygas. Pašilių stumbryno aptvare auginama apie 20 stumbrų, dar kelios dešimtys jų gyvena laisvėje. 

Greta stumbryno įrengtas pažintinis takas, kuriuo keliaujant galima apžiūrėti Krekenavos mišką ir apžiūrėti pažintinius stendus, įrengtus pakeliui ir supažindinančius su Lietuvos miškais. 

Pašilių miške galima apžiūrėti ir Partizanų žeminę, kuri buvo atkurta prieš dešimtmetį. Originali žeminė čia buvo įrengta Antrojo pasaulinio karo metu. Joje savo buveinę ir stebėjimo postą buvo įsirengę partizanai.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. Nuotraukos iš portalo kelioniumanija.lt archyvo.