Įdomiausi balandžio mėnesio renginiai Lietuvoje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Kovo 28d.

Birstonosportas.lt nuotr.

 

Balandis jau ne už kalnų ir tikimės, kad šis mėnuo kartu atsineš ir pavasarį. Na, o pradėjus lepinti šiltiems orams, namuose sėdėti tikrai nesinorės. Tad pateikiame jums įdomiausių balandžio renginių kalendorių:
Balandžio 1 d., Užupio Respublikos nepriklausomybės diena

Ši diena Užupyje švenčiama jau nuo 1997 metų. Nors „užupiečių“ šventė sutampa su Melagių diena, tačiau Užupyje tądien jokių pokštų – juk tai ypatinga ir svarbi diena kiekvienam šios „valstybės“ gyventojui. Kaip teigia patys Užupio gyventojai, tai – energetiškai nepriklausoma respublika, kurioje kiekvienas žmogus aktyviai veikia savo bei savo valstybės naudai – atiduoda visą energiją. Belieka tikėtis, jog Nepriklausomybės dienos šventei užupiečiai taip pat atiduos visą savo energiją!
Balandžio 1-7 d., Velykinis muzikos festivalis „Resurrexit”

Besidomintiems klasikine muzika tiesiog privalu sudalyvauti bent viename šio festivalio koncerte. Ne vien dėl to, kad tai – vienas seniausių tokio pobūdžio festivalių Lietuvoje ir šiemet skaičiuos jau 31 metus. Jame taip pat dalyvaus gausus būrys svečių iš užsienio ir tikriausiai daugeliui pažįstami Lietuvos solistai Kristina Zmailaitė (sopranas) ir Edmundas Seilius (tenoras). O jei dar dvejojate, ar dalyvauti, skubame paminėti, kad dauguma koncertų yra nemokami! Beje, renginio vieta – Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra.
Balandžio 3 – Gegužės 3 d., festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“

Jeigu nusprendėte pasimėgauti gaiviu Klaipėdos pavasariu ir išsiilgote jūros dvelksmo, nepamirškite sudalyvauti festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“. Festivalis vyks visą mėnesį, o koncertų taip pat nemažai, tad iš ko rinktis tikrai yra.
Balandžio 8 – Gegužės 2 d., muzikos festivalis „Sugrįžimai“

Sostinė be renginių – tai tarsi tapytojas be teptuko. Taigi visi vilniečiai kviečiami pasiklausyti lietuvaičių, gyvenančių ar studijuojančių užsienyje ir jų kolegų užsieniečių. Jie sugrįžta tam, kad būtų išgirsti savo gimtinėje. Koncertai vyks įvairiose Vilniaus vietose – tiek miesto Rotušės aikštėje, tiek Mykolo Romerio universitete ir ne tik. Taigi svarbiausia išsirinkti tinkamą vietą ar laiką, o tuomet beliks pasimėgauti puikia muzika ir išklausyti savo tėvynainių.
Balandžio 25-29 d.: Džiazo festivalis „Kaunas Jazz 2013”

Jau 23 metus Kaunas kviečia į garsųjį festivalį „Kaunas Jazz“. Šiais metais jis skiriamas paminėti UNESCO tarptautinei džiazo dienai – balandžio 30-ajai. Šia diena norima skatinti kultūrų tarpusavio supratimą, toleranciją bei pripažinti džiazą universalia bei vienijančia laisvės kalba. Tad jei norite pasinerti į improvizacinės muzikos skambesį ir pasimėgauti „laisvės kalba“, balandžio paskutines dienas planuokite praleisti Kaune.
Balandžio mėn.: Birštono pavasario irklavimo maratonas (nacionalinė regata)

Sporto mėgėjams balandžio mėnesį taip pat bus ką veikti. Balandžio 27 d. Nemune ties Birštonu vyks Birštono pavasario ilgo nuotolio regata. Birštone Lietuvos pavasario irklavimo maratonas rengiamas jau nuo 1970 m., o šis miestas jau tapo mėgstama šalies sportininkų treniruočių ir įvairių sporto šakų varžybų vieta.
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.