Įdomiausi liepos mėnesio renginiai Lietuvoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Birželio 25d.

Na va, trečdalis vasaros, galima sakyti, jau ir praskriejo. Tačiau liūdėti neverta. Liepa žada ne tik šiltesnius orus, bet ir renginių gausą, o ryškiai šviečianti saulė neleis lindėti namuose. Tad kviečiame peržiūrėti įdomiausių liepos mėnesio renginių kalendorių ir jau dabar susiplanuoti turiningą vasaros laisvalaikį!

 

Lietuvos dainų šventė „Čia – mano namai“ (liepos 2-6 d., Vilnius)

Liepos pirmąją savaitę Vilniaus gatves užplūs dainorėliai ir šokėjai iš visos Lietuvos. Čia šurmuliuos net 12 tradicinei Dainų šventei skirtų renginių. Tūkstantinė minia atliks gerai pažįstamus kūrinius, o dainos ir liaudies muzikos ritmai skambės Kalnų parke, Vingio parke, Bernardinų sode ir senamiesčio gatvėse. (Įėjimas – 10-150 Lt).

 

Gyvosios archeologijos dienos (liepos 5-6 d., Kernavė)

Tradiciškai Mindaugo karūnavimo diena Kernavėje minima aidint tradicinių instrumentų muzikai, skriejant lankininkų strėlėms ir žvangant riterių ginklams. Šventės metu ant Kernavės piliakalnių pristatomi senieji amatai, vyksta archaiški žaidimai ir varžybos. (Įėjimas – 10 Lt)

 

Festivalis „Bliuzo naktys“ (liepos 4-5 d., Varniai)

Tai seniausias muzikos festivalis Lietuvoje, vykstantis po atviru dangumi vasaros metu. „Bliuzo Naktys“ vyksta Telšių rajone, Varniuose, greta nuostabaus Lūksto ežero, kasmet pirmąjį liepos savaitgalį. Festivalį aplanko ne tik dalyviai iš Lietuvos, tačiau ir užsienio valstybių, atlikėjai keliauja iš JAV, Didžiosios Britanijos, Baltijos valstybių. Tad jei nesate abejingi gitaros, lūpinės armonikėlės, būgnų, saksofono bei kitų instrumentų ir  išskirtinio bliuzo vokalo garsams, šis renginys kaip tik jums! (Įėjimas – 80 Lt)

 

Kristupo vasaros festivalis (liepos-rugpjūčio mėn.)

Tai didžiausias ir vienas įspūdingiausių vasaros muzikos festivalių Lietuvoje, trunkantis net du vasaros mėnesius. Jų metu klausytojams pristatoma per 50 originalių renginių, vykstančių skirtingose Vilniaus erdvėse ir Lietuvos regionuose. Renginys išsiskiria žanrų gausa, nes jame galėsite išgirsti nuo klasikinės iki džiazo ar indie-folk muzikos, taip neapsiriboja ir valstybių sienomis – čia apsilankys ne vienas užsienio atlikėjas. Taigi jei nesate abejingi kokybiškai muzikai, verta apsilankyti bent viename šio festivalio koncerte!

 

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas (liepos 10-13 d.)

Antrą kartą rengiamas Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas šiemet vyks Visuomenės harmonizavimo parke, Prienų rajone. Tai verslo, mokslo, politikos ir kultūros festivalis, sutraukiantis lietuvių jaunimą iš viso pasaulio. 

Tarptautinis Thomo Manno festivalis (liepos 12-19 d., Nida)

Tai vienas didžiausių ir garsiausių vasaros sezono kultūros renginių Neringoje, garsėjantis aukšto lygio muzikine programa, įkvepiančiomis diskusijomis ir pramoginėmis kino naktimis pritraukiantis ne tik Lietuvos gyventojus, bet ir užsienio svečius. Ypatingo žmonių ir svečių dėmesio susilaukia profesionalių Lietuvos ir užsienio režisierių kino filmų peržiūros. Taigi visi, besidomintys muzika, menu, literatūra, liepos antroje pusėje susiburs Nidoje ir galės džiaugtis ne tik nuostabia jūra bei kopomis, bet ir puikiais renginiais. Šiemet organizatoriai festivalio lankytojams paruošė kelionę per Europos muzikos istoriją.


Žagarės vyšnių festivalis (liepos 17-20 d., Žagarė)

Žagarė nuo seno garsėja savo vyšniomis. 19 a. Žagarėje (Joniškio rajone) buvo priimtas įstatymas, kurio laikantis reikėjo savo sode pasodinti porą vaismedžių tarp kurių būtų vyšnia. Tad šiuo festivaliu siekiama paminėti ir propaguoti Žagarės vyšnias, skatinti neprarasti istorinės ir kultūrinės atminties. O paminėjimas nusimato smagus, Žagarėje koncertuos Jazzu, G&G Sindikatas, BrainStorm, Česlovas Gabalis kiti atlikėjai. Taigi trečiąjį liepos savaitgalį į Žagarę ne tik vyšnių ragauti, bet ir gerai pasilinksminti!


Pamario krašto žvejo šventė (liepos 18-19 d., Juodkrantė)

Renginys tikrai patiks visiems žuvies mėgėjams, o yra skirtas žvejybos verslui, ne vieną šimtmetį maitinusiam Juodkrantės gyventojus, paminėti. Šventės metu dėmesys skiriamas ir nematerialaus Kuršių nerijos kultūros paveldo pristatymui. Be žuvies ar žuvienės ragavimo, čia taip pat vyks įvairios rungtys: kubilų baudų mėtymo čempionatas, mini futbolas ir krepšinis, žvejo golfas.

 

Jūros šventė (liepos 25-27 d., Klaipėda)

Pirminė šio visiems gerai žinomo renginio idėja ir tikslas buvo populiarinti jūrą ir stiprinti Lietuvos kaip jūrinės valstybės įvaizdį pasaulyje. Iki šių metų jūros šventė buvo surengta 53 kartus. Tai viena įspūdingiausių fiestų Lietuvoje (Klaipėdoje), kurios met vyksta apie 100 įvairiausių renginių. Šiemet jūros šventės tradicijai sukanka 80 metų!


Festivalis „Yaga“ (liepos 31-rugpjūčio 4 d., Spengla)

Tai vienintelis toks festivalis Baltijos šalyse ir vienas pirmųjų tarptautinių Lietuvoje. Yaga vyks nuostabiuose Dzūkijos miškuose, ant Spenglos ežero kranto. Festivalyje rasite keturias temines erdves, bus gausu dekoracijų, pasirodymų, įvairiausių mokymų, koncertų. Čia vyksta kultūriniai ir dvasiniai mainai – bendras katilas, į kurį kiekvienas įneša tai, ką gali, o pasiima tai, kas labiausiai reikalinga. Šis sąskrydis skirtas geros valios žmonėms, kurie išmintį matuoja patyrimais, nuolat ieško ir atranda, dalinasi ir šviečia, gerbia individualumą ir puoselėja bendruomeniškumą.Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.