Ką aplankyti Druskininkų apylinkėse?

Autorius: Kelionių manija , 2013, Vasario 07d.

Nors Druskininkuose veiklos netrūksta ir trokštantiems ramybės, ir ieškantiems pramogų bei aktyvaus poilsio, verta ištrūkti ir patyrinėti šio kurorto apylinkes.

 

Grūto parkas

Sovietinių skulptūrų parkas, įkurtas netoli Druskininkų, yra vienas iš nedaugelio tokių pasaulyje. Šiame parke eksponuojama nevienareikšmiškai vertinama tarybų valdžios laikų „didvyrių“ paminklų, skulptūrų, bareljefų kolekcija. Muziejuje galima susipažinti su to meto vaizdine ir garsine medžiaga. Didžioji dalis ekspozicijos išdėstyta po atviru dangumi, pušyno ir eglyno apsupty ekspozicijos takas nusidriekęs apie 2 km. Čia galima išvysti beveik 100 sovietmečio paminklų, surinktų iš Lietuvos miestų ir miestelių aikščių bei gatvių, primenančių apie sovietų ideologus, teroristus ir kitus veikėjus. Šalia parko įsikūręs nedidelis zoologijos sodas.

 

Švendubrė

Etnografiniame Švendubrės kaime galima išvysti tradicines dzūkų sodybas, išsidėsčiusias aplink centrinę gatvę. Šis kaimas žinomas nuo XVII amžiaus ir įdomus tuo, jog išlaikė autentišką planą. Kaimo pakrašty pamatysite Velnio akmeniu pramintą riedulį, kuris stebina savo dydžiu. Pasakojama legenda, kad šis mitologinis akmuo saugo įėjimą į žemėn prasmegusį miestą. Manoma, jog šioje vietoje kadaise buvo aukojamos pagonių aukos dievams.

 

Raigardo slėnis

Tie, kurie domisi M.K.Čiurlionio kūryba, be abejo žino jo kūrinį, pavadintą „Raigardo“ vardu. Šis pušų supamas slėnis plyti netoli Druskininkų, dešiniajame Nemuno krante, ties Švendubre. Nuo apžvalgos aikštelės atsiveria puiki apylinkių panorama.

 

„Girios aidas“

Druskininkų pakrašty įsikūręs miško muziejus, pavadintas „Girios aidu“. Nedideliame mediniame namelyje ir aplink jį įkurta ekspozicija, pasakojanti apie mišką, jo gyventojus, retas gyvūnų ir augalų rūšis, taip pat supažindinama su tradiciniais amatais.

 

A.Česnulio sodyba

Netoli Druskininkų esančioje Naujasodėje galima aplankyti tautodailininko Antano Česnulio medžio skulptūrų ekspoziciją. Taip pat sodyboje yra Rūpintojėlių siena, kurioje savo darbus įkurdino įvairūs Lietuvos menininkai, bei galerija, kviečianti susipažinti su dzūkų menininkų kūriniais.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.