Ką aplankyti Vilniuje su vaikais

Autorius: Kelionių manija , 2014, Birželio 25d.

Jei vis dar nekantriai laukiate savo atostogų, o mažieji šeimos nariai, visai vasarai atsisveikinę su mokyklos suolu, nuobodžiauja namuose, siūlome keletą idėjų, kur bent trumpam nuvykti kartu su visa šeima Vilniuje ir jo apylinkėse.

 

Gedimino pilis

Be abejo, viena svarbiausių vietų Vilniuje, kurią turėtų aplankyti kiekvienas – mažas ir didelis – yra Gedimino pilies bokštas, iškilęs virš Vilniaus senamiesčio. Tad nepakartojamas raudonų stogų, tolyje spindinčių modernių pastatų ir Neries upės vingio vaizdas – garantuotas. Bokšto viduje įrengta nedidelė ekspozija, supažindinanti su Aukšutinės pilies istorija.

 

Bernardinų sodas

Vos atidarytas po rekonstrukcijos 2013 m. rudenį, Bernardinų sodas tapo vienu iš šeimų su vaikais traukos centrų. Čia ne tik įrengta nedidelė žaidimų aikštelė, bet ir dažnai vyksta įvairūs renginiai, orientuoti į šeimas su mažyliais.

 

Žaislų muziejus

„Pamatyk, sužinok, išmėgink!“ – toks yra Vilniaus senamiestyje, Šiltadaržio g. įsikūrusio Žaislų muziejaus šūkis. Šiame žaismingame muziejuje eksponuojami ir archeologų aptikti žaislai ar žaidimai, kuriais vaikai žaisdavo viduramžiais, ir tarpukario „šedevrai“, ir tarybiniai žaislai, kuriuos dažnas iš mūsų dar labai gerai pamenam – tokių turėjome arba mes patys, arba mūsų tėvai ar seneliai.

zaislu-muziejus3.jpg

 

Energetikos ir technikos muziejus

Šalia Karaliaus Mindaugo tilto buvusios elektrinės pastate įsikūręs muziejus vilioja įvairios technikos mėgėjus. Čia tikrai patiks ir jūsų vaikams, ypač berniukams. Transporto skyriuje galima pamatyti senuosius lengvuosius automobilius, motociklus, įvairias jų detales. Muziejuje veikia dvi interaktyvios mokslo dėsnių pažinimo ekspozicijos „Technika vaikams“ ir „Technikos mokslas“, kurios siekia stimuliuoti susidomėjimą mokslu ir technika. Eksponatai linksmai iliustruoja įvairius technikos išradimus, demonstruoja mokslinius metodus.

Muziejaus lankytojai taip pat gali įžengti į katilinės patalpas, praeiti pro vandens siurblius ir vamzdynų voratinklius, nusileisti į žemutinį, upės lygyje esantį rūsį ir pasijusti tarsi paslaptingame požemių labirinte, kas neabejotinai bus įsimintina patirtis jūsų vaikams. Bene naujausias muziejaus eksponatas – milijoną kilometrų nuvažiavęs troleibusas, Vilniaus gatvėmis keleivius vežiojęs 30 metų.

 

Kairėnų botanikos sodas

Vilniaus pakraštyje, Kairėnuose įsikūręs  botanikos sodas – tai sukaupta didžiausia augalų įvairovė Lietuvoje vienoje vietoje. Beveik 200 ha užimanti sodo teritorija žavi įspūdingu kraštovaizdžiu – raižytomis kalvomis, slėniais, tvenkiniais, senais medžiais. Restauruoti Kairėnų dvaro pastatai ir atnaujintas angliškas parkas yra tikra sodo puošmena, kurią būtina aplankyti, kaip ir rododendryną bei rožių kolekciją. Čia taip pat galima pajodinėti ar pasivažinėti karieta ar vežimu, tačiau šias paslaugas reikia užsisakyti iš anksto. Jei neturite sodo ar kaimo, čia jūsų vaikai galės susipažinti su įvairiais augalais, medžiais, daržovėmis bei gėlėmis.

 

Vingio parkas

Dalis jau minėto botanikos sodo yra ir Vingio parke. Čia šiuo metu 7,5 ha plote auginama apie 4000 rūšių augalų ir veislių, šiltnamiuose – dar apie 900. Pavasarį sodas svaigina tulpių ir hiacintų spalvomis, liepą – lelijų švente, rudenį – vėlyvių ir krokų paradais. Vingio parke visi kartu taip pat galėsite pasivažinėti išsinuomotais dviračiais ar riedučiais. Parke esančioje estradoje vyksta įvairūs koncertai, renginiai, šventės, čia yra stadionas.

 

Geležinkelių muziejus

Vilniaus Geležinkelio stoties antrajame aukšte įsikūręs Geležinkelių muziejus supažindina su geležinkelių istorija, čia eksponuojami įvairūs maketai, istorinės nuotraukos. O taip pat neseniai muziejaus ekspoziciją papildė istorinių riedmenų kolekcija – 12 įdomių eksponatų – garvežys, vagonai, kelio mašinos ir kt.

 

Pinigų muziejus

Vienas iš progresyviausių muziejų Lietuvoje, Gedimino prospekte įsikūręs Pinigų muziejus siūlo interaktyvų pasivaikščiojimą po pinigų pasaulį. Čia ne tik pasakojama lietuviškų pinigų istorija, bet ir siūlomos teminės ekskursijos, edukacijos.

 

Vilniaus universiteto zoologijos muziejus

Muziejus, tam tikra prasme primenantis Tado Ivanausko zoologijos muziejų, esantį Kaune, įsikūręs VU Gamtos fakultete. Iš viso šiuo metu Vilniaus zoologijos muziejuje eksponuojama apie 3000 gyvūnų rūšių – vabzdžių, žuvų, roplių, paukščių, žinduolių iškamšų. Puiki idėja lietingai dienai!

 

Tarptautinis stručių augintojų centras

Jūsų vaikai gal dar niekada nėra matę stručio arba didžiulio jo kiaušinio! Tuomet aplankykite Vilniaus priemiestyje, Gineitiškėse, įsikūrusią stručių fermą. Čia vaikai ne tik susipažins su stručiais ir jų mažyliais, bet taip pat pasidžiaugs ir Kamerūno ožiukais bei Australijos zuikučiais. Vaikams čia linksma ir įdomu! Čia galima pavaišinti stručius daržovėmis, taip pat varžybose laimėti stručio plunksną, o labiau pasistengus – net stručio kiaušinį.

 

Jaunųjų gamtininkų centras

Vilniuje su vaikais aplankykite Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro sodą, įsikūrusį vaizdinguose Vilnios šlaituose Pavilnyje, Džiaugsmo gatvėje. Jame rasite ne tik daug retos Lietuvos ir kitų kraštų augmenijos, bet ir nedidelį zoologijos sodą, kur pamatysite mūsų šalyje gyvenančius bei egzotinius gyvūnus. Šiame centre yra ir ūkininko kiemas, kur vaikai susipažins su kaimo gyvūnais.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

 

Taip pat skaitykite: Lietuvos zoologijos sodai ir gamtos muziejai