Kelioniumanija.lt

Plungės rajone, Likšų kaime netoli Platelių, Žemaitijos nacionaliniame parke, prieš kelerius metus įkurtas Energetinių labirintų parkas nėra kažkas naujo ir neįprasto. Tokie labirintai žinomi jau daugiau nei 4 tūkstančius metų, nuo Neolito ir Bronzos amžiaus, ir buvo naudojami įvairiose pasaulio religijose. Net žymiosiose Europos katedrose, statytose viduramžiais, galima aptikti tokių labirintų. Viena iš tokių vietų – Šartro katedra Prancūzijoje. Nemažai istorinių labirintų galima aptikti Anglijoje, Vokietijoje. 

Daugelis žmonių, išgirdę apie energetinius labirintus, visų pirma, įsivaizduoja klaidžius ir kartais baugius koridorius, kurie teturi vieną gerai paslėptą išėjimą ir daugybę pasirinkimų, kuriuo keliu sukti. Tokiu labirintu klaidžiojantis žmogus neretai patiria stresą.

Tuo tarpu energetiniai labirintai skirti ne klaidžioti, o medituoti, pasisemti jėgų, pasimelsti, apmąstyti, atrasti nusiraminimą, susigrąžinti vidinę pusiausvyrą, suvokti savo vidinį pasaulį. Šie labirintai turi tik vieną taką, kuriuo medituojantis žmogus gali nueiti iki jo centro ir sugrįžti atgal.  

Šventą erdvę, tinkančią meditacijai ir apmąstymams sukuria ne kas kita, kaip geometrinė forma.