Kelioniumanija.lt

Vienas iš gražiausių Užnemunės dvarų, Paežerių dvaras, patogiai įsitaisęs ant Paežerių ežero kranto. Dvarvietė šioje vietoje buvo įkurta dar XVI-XVII a., o dabartiniai monumentalūs dvaro rūmai iškilo XVIII amžiaus pabaigoje.

Neklysta tie, kurie rūmų fasade įžvelgia panašumų su Vilniaus arkikatedra-bazilika. Paežerių rūmus projektavo architektas M.Knakfusas, kuris kartu su L.Stuoka-Gucevičiumi sukūrė Verkių rūmų Vilniuje projektą ir buvo pastarojo mokytojas. Paežerių dvaro frontoną remia keturios stambios kolonos. Tiesa, dvaro rūmus šiandien yra apraizgę statybininkų pastoliai.

Po apylinkes kviečia pasidairyti Belvederio bokštas, prisiglaudęs prie dvaro oficinos pastato. Norint pasiekti jo apžvalgos aikštelę tenka įveikti siaurutėlius medinius rausvų plytų bokšto viduje išsirangiusius laiptelius. Dvaro oficinoje kadaise gyveno tarnai, o šiuo metu, kol rūmai rekonstruojami, čia prisiglaudusi Vilkaviškio krašto muziejaus kolekcija.

Už oficinos neseniai atkurtas ir dar vienas įdomus pastatas – dvaro ledainė, kurioje kadaise dvarininkai laikydavo mėsą, o šaldymo funkciją atlikdavo žiemą iškirsti ledo luitai. Dabar čia įrengta moderni salė, skirta edukaciniams bei kitiems renginiams.