Kelioniumanija.lt

Vienuolynas, kuriame įkurtas ekologinis vaistažolių ūkis, kuriame iškilo pirmasis Lietuvoje sertifikuotas pasyvusis namas ir naudojama saulės energija. Tokia yra Panaros Pilnų namų bendruomenės realybė. Bendruomenės, kurios viena iš svarbiausių misijų yra kenčiančių nuo priklausomybės ligų reabilitacija.

Dar visai neseniai Dzūkijos pušų apsuptoje vietoje stovėjo tradicinis vienkiemis, o kunigo Valerijaus Rudzinsko suburta vienuolių bendruomenė meldėsi buvusiame svirne. Ir tik 2009 m. iškilo Dievo Gailestingumo koplyčia, į kurią dabar, anot bendrijos narės, dalyvauti 13 val. vykstančiose sekmadieninėse Šv. Mišiose atvyksta tikintieji iš visos Lietuvos.

Reabilitacijos paslaugų pastatas, įrengtas tik šiemet, tapo pirmuoju Lietuvoje sertifikuotu Pasyviuoju namu, kuriame įdiegtos naujausios technologijos.

Vaistažolių ūkis Panaroje tapo aplinkai palankaus ūkininkavimo Dzūkijos nacionaliniame parke pavyzdžiu. Vaistažolių auginimas nuo seno buvo populiari veikla vienuolių tarpe, tad ir šiuolaikiškame Panaros vienuolyne, panaudojus ekologines idėjas ir modernias technologijas, buvo imtasi šios tradicinės veiklos.

 

Iš vienuolyne auginamų ekologiškų raudonėlių, ežiuolių, čiobrelių, medetkų ir daugybės kitų vaistinių augalų čia pat gaminami vaistažolių arbatų bei prieskonių mišiniai. Žolelės džiovinamos modernioje kompiuterizuotoje džiovykloje. Saulės energiją naudojančios džiovyklos pajėgumas – iki 9 tonų žolelių per metus.