Kelioniumanija.lt

Plateliai – vienas gražiausių ir garsiausią praeitį turinčių Žemaitijos miestelių, įsikūrę vakarinėje Platelių ežero pakrantėje. Plateliai įdomūs savo planine struktūra su Žemaitijos miesteliams būdinga centrine aikšte, architektūrinėmis vertybėmis bei Platelių dvaro sodyba. 1744 m. pastatyta tašytų rąstų bažnyčia yra viena iš seniausių medinių bažnyčių Lietuvoje. Už bažnyčios į pietus – Platelių dvaro parkas su išlikusiais 19 a. dvaro sodybos pastatais.

  • Gamtos ekspozicija

Platelių lankytojų centre (Didžioji g. 8, Plateliai) veikia Gamtos ekspozicija. Čia galima pamatyti gausias vabalų ir drugių, įvairių paukščių bei žvėrelių iškamšų, kerpių kolekcijas, o įrengtame akvariume – šio krašto žuvis.

  • Apžvalgos aikštelė

Platelių šiaurės rytiniame miestelio pakraštyje yra apžvalgos aikštelė. Iš jos visu grožiu atsiveria salomis, pusiasaliais garsus Platelių ežeras bei tamsiais Plokštinės miškais pasipuošusios erdvės. Platelių ežeras – giliausias ir didžiausias regiono ežeras: plotas – apie 1200 ha, giliausia vieta – 47 m.

  • Platelių dvaro parkas

Pietinėje miestelio pusėje yra Platelių dvaro parkas. Jame daugiausia auga vietiniai medžiai: ąžuolai, uosiai, liepos, klevai, nemažai ir dekoratyvinių krūmų. Čia augantis storiausias Lietuvos uosis – gamtos paminklas.