Kelioniumanija.lt

Puntuko akmuo

Antras pagal dydį Lietuvoje Puntuko akmuo stūkso netoli Anykščių. Greičiausiai Lietuvoje nėra labiau už jį lankomo akmens. Legenda pasakoja, kad kadaise velnias, norėdamas sugriauti bažnyčią, nešėsi akmenį. Staiga pragydo gaidžiai ir nelabasis, metęs akmenį, paspruko.

Akmeniui buvo duotas karžygio Puntuko vardas. Šis gamtos ir mitologijos paminklas tapo lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno įamžinimo vieta. Į pietvakarius nuo Anykščių yra akmuo, vadinamas Puntuko broliu.

 

Puntuko brolis

Akmuo Puntuko brolis yra maždaug pusiaukelėje tarp Ažuožerių ir Anykščių, Pašventupio šile. Šis riedulys, nors ir vadinamas Puntuko broliu, yra gerokai mažesnis už žymųjį savo „giminaitį“. Jis atrodo lyg didelis žvėris, iškišęs galvą iš žemės ir išsižiojęs. Vienas kraštas įskilęs, tad išties panašu į prasižiojusį, suakmenėjusį žvėrį. Senovėje šioje vietoje buvo pagoniška šventykla.

Dar viena legenda apie šį akmenį pasakoja, kad vieną šaltą žiemos rytą netoliese šios vietos gyvenę žmonės išgirdę smarkų triukšmą, griausmą ir pamanę, kad pasaulio pabaiga atėjo. Pasakojama, kad didžiulis ugnies kamuolys kritęs į šią vietą iš dangaus. Po kiek laiko atėję rado milžinišką akmenį, įstrigusį giliai žemėje. Akmuo buvo pramintas Puntuko broliu, mat savo dydžiu priminė antrąjį pagal dydį Lietuvos riedulį.