Kelioniumanija.lt

Sniego baltumo Zyplių dvaro rūmai neseniai prikelti naujam gyvenimui. Gerokai apgriuvusio dvaro atstatymo darbus prieš dešimtmetį inicijavo greta įsikūrusio Lukšių miestelio seniūnas, tautodailininkas Vidas Cikana.

Kadaise kunigaikščiui Juozapui Poniatovskiui priklausiusiuose dvaro rūmuose tarpukariu veikė kunigų seminarija, vėliau žemės ūkio mokykla, karo metu įsikūrė ligoninė, o sovietmečiu pastato slenksčius mynė kolūkio kontoros darbuotojai.

XIX amžiaus klasicistinių dvaro rūmų interjere originalių detalių išliko nedaug: mediniai laiptai ir keletas medinių durų. Visa kita buvo atkurta. Šiandien romantizmu dvelkiančiuose kambariuose įsikūrusi meno galerija. Menininkų darbai taip pat eksponuojami ir buvusiose dvaro arklidėse.

Zyplių dvaras jau tapo menininkų traukos vieta. Įvairiais metų laikais čia atvyksta meniškos sielos žmonės ir iš Lietuvos, ir iš kitų pasaulio kraštų. Juos traukia menininkų plenerai (pavyzdžiui, tradicinis kūrybinis pleneras „Zyplių žiogai“), muzikos koncertai, stovyklos ir kiti renginiai. Kiti gi užklysta pasiklausyti dvaro siela tapusio ir šmaikštumo nestokojančio pono Vido kalbų. Anot menininko, jis dvare dirba 24 valandas per dieną ir svečių laukia bet kuriuo paros metu.