Kelioniumanija.lt

Šiauliai – ketvirtas pagal dydį Lietuvos miestas, esantis šalies šiaurėje. Šiauliai yra tarp Žemaitijos ir Aukštaitijos, tad ir šiauliškių tarmė specifinė – tarpinė tarp žemaičių ir aukštaičių.

Dabartinėje miesto vietoje žmonės gyveno nuo senų laikų, o miestas ėmė kurtis XI a. Šiaulių žemė pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta XIII a. viduryje, o Šiaulių miestas – 1524 m.

Šiaulių miesto gimtadienis švenčiamas Saulės mūšio dieną – rugsėjo 22 d. Tai pagrindinė miesto šventė. 1236 m. Saulės mūšyje, netoli Šiaulių jungtinė lietuvių, žemaičių ir žemgalių kariuomenė sutriuškino Livonijos Ordiną.

Šiauliai miesto teises gavo 1713 m. Nuo XIX a. miestas tapo svarbiu pramonės centru. Šiauliai XX a. karų metu buvo kelis kartus smarkiai apgriauti.

Pagrindinės Šiaulių lankytinos vietos yra Šv. Petro ir Povilo katedra ir Kryžių kalnas, kuris yra maždaug už 7 km į šiaurę nuo Šiaulių. Čia kasmet atvyksta apie pusę milijono žmonių. 2007-aisiais Kryžių kalne suskaičiuota apie 200 tūkstančių kryžių.Taip pat šiame mieste netrūksta ir visokiausių muziejų: dviračių, šokolado, radijo ir televizijos, bei kitų lankytinų vietų.

Kelionių idėjos